З робочим візитом 14 серпня Геннадій Труханов прибув на Соборну площу,21. Тут вже тривалий час «надвисає» над центром Одеси зруйнована часом та недбалістю приватних власників старовинна пам’ятка архітектури — Будинок колекціонера і мецената Олександра Руссова. Як гнилий зуб стирчить посеред міста колись чарівна, а зараз жахаюча будівля. Її ремонтно-реставраційні роботи з пристосуванням під громадський будинок місто почало декілька місяців тому. І зараз Одеський міський голова інспектує укріплення фундаментів, роботи з відновлення ліпнини та багато інших процесів, що відбуваються за будівельним парканом і поки  невидимі для городян. Старший спеціаліст з ліпнини на проекті Арчіл Тетрадзе розповів, що усі фігури, які прикрашали фасад будинку, будуть відновлені у первозданній красі. Також хотілося б відродити й ліпнину усередині, але це вже, скоріше, буде залежати від власнику, на діалог з яким сподівається міська влада. Для укріплення фундаментів Будинку Руссова використовується ручна праця десятків робітників, так як всередині розташованої будівлі не може працювати габаритна техніка.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Где возможно технически, использовались маленькие экскаваторы. Но труд, действительно, очень тяжелый. Мы посмотрели, как укрепляется фундамент. Это один из первых этапов — укрепить, стабилизировать здание. Сегодня эти работы подходят к завершению. По графику примерно через неделю появятся леса и начнутся работы по восстановлению фасада.

Мер Одеси наголосив, що з приводу Будинку Руссова він спілкується з численними офіційними громадськими організаціями. А проплачених псевдогромадських активістів запрошує власне на ремонтні роботи — відновлювати Одесу не лозунгами, а руками.

Комментарии закрыты