У травні 1911 року до ІІ Християнського кладовища Одеси рухалася величезна жалобна процесія — йшли близько 100 000 людей, дві особливі колісниці везли понад сто вінків з написами на стрічках: «Газетному Леву», «Добрій й чуйній людині-вчителю»… Василя Навроцького поважали, любили і радо приймали на всіх рівнях суспільства. На місці поховання одесита 11 травня цього року зібралися представники духовенства та історики, краєзнавці і журналісти.
Геннадій ЧАБАНОВ, видавець газети «Одесская жизнь»
Это был очень известный в Одессе издатель популярной газеты «Одесский листок». Она была популярна около 30 лет. Это был первый автомобилист Одессы и Российской империи.
В’ячеслав ВОРОНКОВ, журналіст, президент Гільдії собкорів
Он на протяжении 28 лет был бессменным редактором. Больше этого опыта никто не смог повторить в этом городе. Когда он пришел в редакцию газеты «Одесский листок объявлений», которую он купил, там был один человек. «Вот я ваш новый хозяин». Они эти 5 рублей пропили, банкет устроили, чисто по-одесски.
Дворянин Василь Навроцький — одна з найпомітніших фігур тодішнього одеського суспільства. Він підтримував всі прогресивні сили і течії. Від природи дуже здібна та підприємлива людина, він був обдарований неабиякою енергією, приголомшливою працездатністю, володів даром ініціативи, за що його жартома називали «одеським американцем». З листка оголошень він створив газету з величезним для Одеси тиражем і зробив її популярною далеко за межами Південної Пальміри. Навроцький був відомий як благодійник. Він — творець першого пансіонату для незаможних журналістів і поліграфістів. «Діамант в короні міста» говорили про Василя Навроцького сучасники. Він був почесним громадянином Одеси, гласним міської Думи чотирьох скликань. До останнього часу не було відомо точне місце його поховання.
Геннадій ЧАБАНОВ, видавець газети «Одесская жизнь»
Нашел захоронение наш автор газеты «Одесская жизнь» Вячеслав Воронков. И когда он мне рассказал об этом, было принято решение восстановить эту могилу.
В’ячеслав ВОРОНКОВ, журналіст, президент Гільдії собкорів
Нам пришлось сделать 10 заходов. Захоронение было обнаружено абсолютно случайно потому, что креста, который мы сейчас восстановили, не было. А сам памятник лежал надписью вниз, на землю, и забросан ветками.
11 травня були офіційно завершені реставраційні роботи на місці поховання «Газетного Лева». Для цього доклали чимало зусиль журналісти сучасні. Роботи були проведені співробітниками ІІ Християнського кладовища за участю редакції «Одесская жизнь». Це данина поваги, данина пам’яті видатному колезі-журналісту, який завжди бачив далі за інших, дивився за горизонт і був на вістрі всього нового.