31 липня під будівлею мерії зоозахисники виступили на підтримку тварин. Активісти вимагали від Верховної Ради збільшити міри покарання за жорстоке поводження з тваринами. Люди зібрали підписи під зверненням до президента, в якому закликали його затвердити законопроект про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.
Посилити покарання за жорстоке поводження до тварин. З такою вимогою 31 липня одеські зоозахисники виступили під будівлею муніципалітету. Кілька десятків людей тримали в руках плакати з закликом захистити тварин від цькування і вбивств, а також на підтримку проекту закону України №5119 «Про введення гуманного ставлення до тварин», який передбачає посилення покарання за вбивство тварин або за прояв жорстокості до них.
Этот закон позволит нам, наконец-то, открыть новую эру в борьбе с жестокостью, которая сегодня везде в нашей Украине, к сожалению, присутствует.
Ольга Целінська, ГО «Громадська рада зоозахисників Одеси»
Единственное требование сегодня акции к президенту — подписать как можно скорее законопроект, который лежит у него на подписи и станет законом после его подписи » Об ужесточении наказания за жестокое обращение с животными». Подтолкнула та тяжелейшая ситуация, которая сложилась в Украине массово. Когда уже наша Украина выглядит колыбелью жестокости. Когда жестокость в каждом городе заполонила улицы городов. Подтолкнуло то, что при нашей общей направленности на евроинтеграцию на самом деле мы имеем то, что имеем: когда убивают животных, когда с них живьем сдирают шкуры.
Активісти розповідають — підписання цього законопроекту чекають вже більше півроку. Цей закон передбачає покарання за жорстоке ставлення до тварин у вигляді позбавлення волі до 8 років. На сьогоднішній же день відповідна стаття передбачає покарання від штрафу і до двох років обмеження волі. Однак статистика плачевна.
Ольга Целінська, ГО «Громадська рада зоозахисників Одеси»
Судебных решений по этой статье почти нет. По практике: за последние 10 лет в Украине было заведено 111 уголовных дел. Из них до суда дошли 10 уголовных дел. Приговоров было три. Двое отпущены под амнистию — это не наказание. Вот отсутствие наказания породило эту жестокость.
Варто відзначити, активісти збираються біля стін Одеської міськради вже не вперше — аналогічні мітинги відбулися 4 квітня, 19 і 22 червня. Це місце обрано з метою максимально надати розголосу, гостро звернути увагу на проблему, заручитися підтримкою депутатів всіх рівнів та міста в цілому.