23 травня легендарна Одеська кіностудія художніх фільмів урочисто відзначає свій 99 –й день народження. У програмі святкування – відкриття виставки спортивних та ретро-автомобілів і виставки сумок, які використовувались як реквізит у фільмах, театралізоване дійство в «Музеї кіно», нагородження працівників кіностудії і відкриття «Музею освітлювальної та кінознімальної техніки імені винахідника Йосипа Тимченка. Наша знімальна група вже побувала на екскурсії в новому музеї.
На території одеської кіностудії в першому павільйоні, в тому самому де зароджувалось українське кіно, до 99-го дня народження кіностудії було урочисто відкрито Музей освітлювальної та кінознімальної техніки імені винахідника Йосипа Тимченка. Перерізуванням символічної стрічки — кінострічки був ознаменований початок роботи музею.
Протягом багатьох місяців велась кропітка робота працівників цехів освітлювальної, знімальної техніки кіностудії. Великий внесок у відкриття і в оновлення експозиції зробив оператор-постановник Олександр Вотінов. Унікальні збірки його конвертів і значків, присвячених вітчизняному кінематографу, а також рідкісне операторське приладдя прикрашають зали музею.
Олександр Вотінов, оператор-постановник
В первую очередь я бы хотел назвать фамилии тех работников цеха, которые занимались подготовкой этого музея…изначально музей планировался как музей истории цеха. Поскольку появилось много экспонатов, связанных не только с нашим цехом, Нои с монтажным, павильоном.поэтому этот расширенный вариант
У музеї демонструються важливі експонати, які відображають майже повний цикл кіновиробництва. Кожна з шести кімнат – це маленька декорація тої чи іншої стадії на шляху до готової стрічки.
Максим Мієнко, директор з маркетингу кіностудії
У нас є і монтажні столи, які працюють. І можнаДивитися як це відбувалося. Є багато камер, проектор, який може показати кіно, як це відбувалось в кінозалі
Музей розрахований на будь — яку вікову категорію. Але безпосередньо більш цікавіше буде дорослим, які дивилися фільми Одеської кіностудії, також студентам і молоді, зацікавленій у сучасному кіновиробництві, дізнатися дещо з історії знімальної техніки. Понад 1тис. експонатів представлено в музеї, деякі з них раритетні. Що цікаво, що більшість освітлювальних приборів, камер в робочому стані, так само, як і монтажні столи, столи для титрування тощо. Відзначимо, що експозиція починається перед входом до музею. Просто неба біля павільйону, де свого часу знімались перші стрічки і який носить ім’я Віри Холодної, представлена велика освітлювальна техніка – прожектори, автомобільні крани. Зробити екскурс в історію вітчизняного кіновиробництва можна вже починаючи з 24 травня.