У виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею відкрилась виставка з мистецького проекту «Мамай мандрує», який існує вже три роки. Це своєрідний культурно-просвітницький доробок коллективу сучасних професійних митців, а також художників-аматорів, які у своїй творчості звертаються до історичної, духовної та культурної спадщини козацької доби.

Мистецький проект «Мамай мандрує», основою якого є пересувна художня виставка, втілюється в житття з жовтня 2015-го року. За три роки автором ідеї, Віктором Гоманюком, були організовані виставки в районних центрах Одещини.

 Віктор Гоманюк, автор проекту

 трактування вільне. Представлені роботи, які виглядають, як копії Мамая. А інші це інтерпретації сучасних майстрів, їхнє бачення теми. Об’єднує те, що всі вини вивчають історію України

Звернення до теми «Козак Мамай» сучасними художниками саме сьогодні – це прояв поваги до славного минулого нашої Батьківщини та бажання по-сучасному представити глядачеві дивовижного козака-характерника, образ якого, в українському образотворчому та декоративному мистецтві займає визначне місце

 Юрій Слюсар, заст.директора історико-краєзнавчого музею

Тема козацтва завжди жила у серці народу. Мамай – образ , який уособлює козацтво, в уяві людей мистецтва. Присвячені і наукові твори, і серйозні розробки.

Проект починався за участі тільки одеських художників. Але потім почали долучатися і митці зі всієї України. Більше 10 міст представлено на виставці: Одеса, Київ, Львів, Умань, Винниця, Новоград-Волинський тощо. Крім того, свої творчі роботи демонструють вихованці дитячих художніх шкіл, арт-студій, шкіл мистецтв.

Роботи, що представлені на виставці «Мамай мандрує»,  виконані у різних техніках: живопис, графіка, гравюра, скульптура, вироби декоративно-прикладного мистецтва..

Настя, відвідувачка виставки

 мені сподобалось, що і дітей залучують.Козак Мамай наш національний герой. І приємно, що діти це сприймають як українське достояніє.подобаєтьсЯ, що не бояться свій талант представити. Всі роботи гідні уваги.

Проект і виставка мають патріотичну спрямованість, виховання молоді та юнацтва, саме вивчення культури та історії козацької доби.  Сюжет, присвячений козакові-бандуристу, був розповсюджений з 17 сторіччя у розпал народних повстань. Його малювали на скринях, дверях, вуликах. Загадковий образ незвичайного героя став символом козака, якого і куля не брала, і якому були притаманні особливі якості мудреця.

Через які прийоми та підходи поданий Козак Мамай учасниками виставки, можна дізнатися до 15 січня в музеї «Степова Україна, у виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею.

Комментарии закрыты