Одеситам загрожує підвищення тарифів. На цей раз на вивезення сміття. Деталі майбутнього збільшення ціни обговорили під час громадських слухань 17 липня в департаменті міського господарства. Так, сміттєзбірні компанії пропонують підняти оплату на 63% і виправдовують це збільшенням зарплат співробітників, ціною на паливо, запчастини та старим транспортом, який вимагає термінового оновлення. Наприклад, як повідомили під час слухань, лише один сміттєвоз у середньому коштує до 4,5 млн гривень. Зараз по Одесі працює близько 75 таких машин, але із припустимих 12 років експлуатації, більшість з них наїздила майже вдвічі більше — 21 рік.

Катерина Сербінова, голова департаменту економічного розвитку ОМР

Решением планируется установить тарифы для 5 предприятий. «Коммунтранс» — 73,03, я говорю цены за один кубический метр. «Коммунтранс» — 73, 03 гривен за кубический метр с НДС. ООО «Союз» — 77, 96 гривен за кубический метр. «ТВ-Серрус» — 78, 08. «Эко-лидер» — 78,10 и «Эко-Ренессанс» — 78, 11 копеек.

Якщо виконком затвердить таку пропозицію, то в середньому за вивезення кубометра сміття доведеться платити на 29 гривень більше. Зараз, знову ж таки, середній тариф по місту складає 47 гривень. Представники громадських організацій, котрі прийшли на слухання, з такою позицією не згодні і вважають рішення сміттярів невиправданим, а роботу підприємств непрозорою.

Ганна Бородавка, ГО «Чиста країна»

Для каждого исполнителя услуг тариф назначается окремо. Каждый человек, который живет в разном районе нашего города, платит разную стоимость за вывезение мусора. Хотя, он должен быть общим для всего города и должен назначаться для всех. Список, если вы заметили, состоит из 5 компаний, несмотря на то что 4 компании выиграло конкурс. Они утверждают, что должен утверждаться подконкурс, но компаний 5, а районов 4. Они дают возможность работать только этим 5 компаниям на рынке.  

Однак, навіть новий тариф Одесу від можливого сміттєвого колапсу не врятує і якість послуг не змінить. Ні контейнерів для сортування сміття, ні нової техніки місто не побачить ще довго. Окрім того,  63% на сміття, за умови що всі одесити будуть платити тариф, не покриють навіть половини витрат.

Георгій Хаскін, дир. науково-виробничого центру «Економінформ»

Это 26,5 млн при потребности в 120-130. Сколько нам автомобилей нужно приобрести для того, чтобы двойной вывоз раздельного сбора обеспечить? Чтоб вас не утомлять и не занимать время, я скажу что по моим прикидкам, для того чтобы реализовать всё о чем я говорю, нам в год нужно примерно 120-135 млн гривен.

Ми нагадаємо, що з січня 2018 року в Україні вступила в силу нова редакція закону «Про відходи». Згідно з нею, кожен громадянин повинен сортувати сміття за видами матеріалів, а в кожному дворі має з’явитися спеціальний контейнер на декілька секцій.

Комментарии закрыты