В Одеській мерії відзвітували про виконання бюджету за 2017 рік. 19 березня заступник міського голови та голова департаменту фінансів Світлана Бедрега розповіла про те, з якими показниками доходів і витрат закінчився минулий рік. Фактично до бюджету Одеси поступило 9 млрд грн або 102 % від планових показників. В цілому, Світлана Бедрега повідомила про те, що Одеса лідирує за показниками фінансового здоров’я в Україні.

Світлана Бедрега, заступник Одеського міського голови

Это тот показатель, по которому мы заняли первое место — показатель финансового здоровья. Международный центр перспективных исследователей совместно с институтом социально-экономических реформ Словакии, в рамках проекта «Прозрачные, финансово здоровые и конкурентоспособные органы местного самоуправления в Украине представили обновленный рейтинг финансового здоровья бюджетов городов. Выведен средний показатель финансового здоровья, финансового благополучия по стране — 6 баллов. Средний из 10 возможных. Город Одесса, как вы видите занял первое место — 8 баллов.

Як випливає з пояснювальної записки до бюджету за минулий рік, виконання видаткової частини склало більше 10 млрд гривень. Важливою складовою бюджету Одеси сьогодні є і бюджет розвитку. Як підкреслила Світлана Бедрега, з 2014 року його виконання зросло в 7 разів і в 2017 році склало більше 2 млрд гривень. Ці кошти були витрачені на капітальний ремонт освітніх закладів, заміну ліфтів, ремонт доріг і встановлення камер відеоспостереження. Також, говорячи про витрати, Бедрега сказала що Одеса — одне з небагатьох міст України, де немає заборгованості по зарплатах бюджетників.

Світлана Бедрега, заступник Одеського міського голови

Это тоже мы считаем большой нашей заслугой, лично я думала, что эта проблема отсутствует не только в городе Одессе, но и в других городах, поселках и т.д. Это отсутствие задолженности по заработной плате работникам бюджетной сферы. То есть мы вообще о таком понятии, как задолженность по заработной плате работникам бюджетной сферы забыли и не вспоминаем. Мы в полном объеме обеспечиваем защищенными статьями — это и заработная плата, и энергоносители, питание и медикаменты.

Також 2017 став першим роком, коли в Одесі стартував «Громадський бюджет». На реалізацію проектів-переможців одеситів була виділена рекордна для міст України сума в 100 млн гривень. Відзначимо, що частина проектів по ряду причин була не реалізована, тому їх втілення в життя перенесли на 2018 рік.

Комментарии закрыты