29-го травня в Одесі за адресою вулиця Катерининська,91 сталася подія, яку по так званих «гарячих слідах» вже встигли висвітлити ЗМІ як захоплення квартири невідомими. Здавалося би, не до жартів: у центрі міста протиправні дії. Як таке могло статися? А чи сталося насправді? І що саме відбулось ввечері середи у 18-й квартирі? Намагалась розібратись наш кореспондент. І якщо вислухати обидві сторони, то одразу стає зрозумілим: це не подія одного вечора, а справа п’яти довгих років, судова справа, між іншим.

П’ять років тому чоловік придбав в Одесі квартиру №18 за адресою вулиця Катерининська,91. І до цієї пори заселитися він не може тому, що колишня власниця, хоча і продала, і підписала офіційний договір купівлі-продажу, і пообіцяла з’їхати протягом тижня, — але… передумала і навпаки, поселила до себе ще родичів.

Микола, довірена особа власника квартири
Я представляю по доверенности Куприенко Александра, который в 2014 году приобрел по адресу Екатерининская,91 квартиру №18 у Кузнецовой Лидии Ивановны. И с 2014-го года человек не может проживать в этой квартире потому, что они не съезжают. Живут там Лидия Ивановна, которая продала квартиру, она также пригласила проживать туда дочь, маму, племянницу, четыре человека или больше. Все женщины и это специально для того, чтобы в квартиру не могли зайти, чтобы в квартире постоянно кто-то находился.

Що ж відбулось саме 29-го травня?

Микола, довірена особа власника квартири
Это не только вчера! Мы не хотели доводить уже до такого состояния, велись разговоры, переговоры, масса просьб. На что незаконно проживающие в квартире реагировали неадекватно. Вчера мы пришли, как его представители, и он как собственник со всеми документами. Они открыли двери, закатили скандал, позвали соседей, начали нас оскорблять, вызвали полицию. Странно, но полиция, не смотря на наличие всех оригиналов документов у нас, впустила тех лиц, которые проживают незаконно, в квартиру и там они и остались.

Отже, договір купівлі-продажу квартири, який не викликає питань, бо під ним стоять підписи обох сторін — і нового власника, і колишнього, а також довідка про відсутність у квартирі №18 за адресою Катерининська,91 будь-якої зареєстрованої особи — з одного боку. З іншого ж — штамп у паспорті з пропискою від 1992-го року… Ось так виглядає ситуація на Катерининській,91, яку, не розібравшись, помилково охрестили модним словом «рейдерство». Коли багато зовнішніх ефектів плюс демонстрація афекту і мало уваги до того, які офіційні документи насправді підтверджують позиції обох сторін — легко піти на поводу емоцій. Але суд, який найближчим часом знову засідає у справі примусового виселення з квартири тих, хто мешкає там, не маючи офіційних підстав, — звісно ж, ефекти, афекти та інші модні слова відхиляє.

Анастасія, довірена особа власника квартири
Очередное рассмотрение выселения из данной квартиры будет 3 июня. Но это уже пятое заседание, она постоянно затягивает процесс, манипулируя своими процессуальными правами. Не является на судебные заседания, постоянно меняет адвокатов — специально, чтобы приходил новый представитель и заново знакомился с делом. И так уже на протяжении 6 месяцев. Правоохранительные органы бездействуют, впускают незаконных лиц в частную собственность.

Про розвиток подій — дивіться в нашому ефірі.

Комментарии закрыты