На нещодавно відреставрованих Потьомкінських сходах осипалась не штукатурка, а захисне покриття, яке було застосоване як тимчасовий захід. На цьому наголосив директор будівельно-технологічного інституту Одеської державної академії будівництва та архітектури Володимир Суханов. Він зазначив, що таким чином це покриття демонструє, як швидко висихає сама штукатурка, яка знаходиться під ним.

Володимир Суханов, будівeльно-тeхнологічний інститут ОДАБА

Я вам скажу, я, как и вы, расстроен, только у меня расстроенность другого рода. Я думал, что отвалится больше к этому времени. Оно должно отваливаться. А вот то, что не отвалилось, мы будем счищать. И готовить поверхность — гладкую поверхность, штукатурную поверхность — под покраску. И делать уже фактурное покрытие с помощью окраски, в которую будет добавлен песок либо какие-то фракции чего-то такого, что и создадут фактуру. Сегодня вы видите только имитацию, сделанную специально для того, чтобы, как я уже объяснил, дать технологическому процессу завершиться.

Фінішне фарбування може відбутися лише тоді, коли буде відсутня більша частина води під захисним покриттям. Але всі роботи по Потьомкінським сходам планують завершити вже в цьому році. До їх переліку будуть входити і «уловлювачі»  — спеціальні залізні гратчасті конструкції на стіні сходів для перехоплення людей у випадку падіння.

Комментарии закрыты