15 листопада  компанія-реставратор Будинку Руссова провела екскурсію для представників ЗМІ. Які роботи проведені наразі, з якими зіткнулись складнощами і коли планують завершити роботи — подробиці далі в сюжеті.

Повністю укріплений  фундамент  і конструктивна частина. Ін’єктування тріщин, яких велика кількість через неодноразові пожежі. Встановлення основи під купол. Такі роботи вже виконані в рамках відновлення будинку Руссова. Загальний бюджет реставрації — 200 млн грн, чверть з яких вже витрачена.

 Олена Сердюк, директор компанії «Укрспецпроект»

 

На этот момент мы уверены в том, что те работы, которые проводятся на доме, они правильные и они, в принципе, выполнены по проекту. На сегодняшний день полностью этот проект соблюдается. Есть какие-то небольшие отклонения, но такие отклонения связаны с какими-то нюансами, которые возникают вовремя реставрации.

Проект складається з 2 частин: укріплення фундаменту та стін, закінчення якого планується у грудні цього року, та 2 етап — реставрація фасаду будівлі, яка вже частково почалась:  в майстерні , що зараз знаходиться по сусідству в будинку Лібмана, оновлюють весь ліпний декор. Зазначено, що через реставрацію, що проводилася в 70-х роках, наразі не відомо, які елементи є початковими, а які — результатом попередніх робіт. Експерти нарахували, що приблизно 25% ліпнини та інших елементів фасаду є оригінальними. Роботи з реставрації фасадної частини обіцяють завершити до Дня міста — 2 вересня 2019 року.

 

Комментарии закрыты