Протягом 11 років — з 1803 по 1814 — саме тут знаходилась канцелярія одеського градоначальника герцога де Рішельє. І 18-го квітня 2018 року з цієї нагоди на стіні готелю «Моцарт» урочисто відкрили пам’ятну меморіальну дошку. Для відтворення хронології звернулись до відомого одеського краєзнавця Олега Губаря, який зазначає: без перебільшення, в цьому місці побувала вся Одеса.

Олег Губар, краєзнавець

Вы понимаете, что значит канцелярия генерал-губернатора. То есть военного губернатора Херсонского, а по сути дела генерал-губернатора, и градоначальника одновременно. Все работы, связанные с благоустройством, со здравоохранением, с правопорядком. Мощение, озеленение, дренаж — все, что угодно. Строительство города и порта — все решалось здесь. Все приходили сюда. Здесь решались очень серьезные вопросы. Если приезжал фельдегерь — он приезжал сюда от императора. И здесь находился штаб во время эпидемии 1812-13 года, когда все было закрыто. А эта институция работала.

В цьому місті вирішувалась не лише доля нашого міста, а глобальні питання війни та миру. Як зазначив присутній на заході заступник Одеського міського голови, сам герцог де Рішельє цінний для нас і тим, що заснував Одесу, і тим, що відкрив її для Європи. Герцог де Рішельє є абсолютним ідеалом, прикладом для наслідування у всьому, що торкається міський справ. І сьогодні наша задача — піклуватись про те, що було збудовано раніше, і зберігати нашу історію, наше минуле — аби на ньому будувати майбутнє.

Комментарии закрыты