Відповідно до нового закону про комерційний облік комунальних послуг, що набуде чинності з 10 червня 2018 року, між підприємством та користувачами існуватиме 3 види договірних відносин: індивідуальні, колективні та договори з колективним споживачем ОСББ. Якщо ж споживачі не будуть заключати жодного з існуючих договорів, вони отримають, так званий статус КВО, який передбачає відповідальність за всі мережі, що знаходяться на території їхнього будинку, тобто переносить на себе відповідальність постачальника послуг. Відмінність ж між колективним та договором колективного споживача ОСББ полягає у тому, що колективний передбачає спільного представника від будинку, через якого й укладаються договори.

Дмитро Окс, представник ПАТ «Одесагаз»

«Как предусматривалось раньше этим законом, при установки общегазовых счетчиков снимается показание с общедомового узла учета газа. От этих показаний вычитаются те показания, газовых индивидуальных счетчиков в доме и тех квартир, у которых есть индивидуальные газовые счетчики. Все остальные кубы газа, которые прошли за конкретный месяц делятся пропорционально количеству зарегистрированных жителей в каждой квартире».

Також, закон передбачає, що загальнобудинкові вузли обліку газу — лічильники можуть бути установленні тільки за згодою жителів конкретного будинку. Ті ж лічильники, що були встановлені протягом 2016-2017 року на сьогодні дієві.

 

Комментарии закрыты