28 серпня віруючі згадують Успіння Матері Божої. Свято-Успенський кафедральний собор Одеси, як і багато інших соборів України, освячений саме на честь Успіння Богородиці. У престольне свято в соборі Божественну літургію очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел в співслужінні вікарних єпископів Аркадія і Діодора.

За три дні до смерті Богородиці Їй явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід до вічності. Апостоли залишили місця своєї проповіді та чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Але перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа.

Про Діву Марію в Євангелії сказано небагато. Святе Письмо зберігає про Неї мовчання, тому що життя Божої Матері — таємниця. Цар Давид пророчо писав про Неї: «Вся слава Дочки Царя всередині Її». Не можна передати словом те, що вище слова. Діва Марія — єдина з людей, Яка зберегла цілковиту чистоту душі і серця, Яка не змінила ніколи Богу жодною думкою, жодним рухом серця. День Успіння Божої Матері — важливе свято Православної Церкви. Смерть стала святом. Саме слово «успіння» означає тихий сон, заспокоєння від земних турбот і скорбот, а потім пробудження в вічну радість, вічний день, де немає ночі, де небесні сфери наповнені сяйвом. Святі говорили: «День смерті більше дня народження».

Господь залишив Церкві Своїй великий дар — Свою Пречисту Матір, благословивши Її довгим земним життям… Під час Хресних Страждань Христос сказав, звертаючись до Діви Марії і апостола Іоанна Богослова: «Це син Твій, це Мати Твоя». Божа Матір усиновила християн в особі Іоанна Богослова. Християни в особі Діви Марії знайшли Небесну Матір. Її серце, розширене стражданнями, обгорнула любов’ю все людство. Таємниця Божої Матері — це таємниця любові. Церковне Передання зберегло вигляд Богородиці: на зріст вище середнього, овальне обличчя, золотисте, кольору стиглої пшениці волосся, губи схожі на пелюстки троянди, що розпустилися, очі кольору маслин, злегка подовжені пальці. Ігнатій Богоносець у трудах дає нам дорогоцінне свідоцтво про Діву Марію: Вона в гоніннях і бідах завжди весела; на тих, хто ображають, не гнівається; до бідних милостива. З твердістю захищає віру проти ворогів і найбільше любить смиренних, тому що Сама виконана смиренності перед усіма. Люди кажуть, що в Марії, Матері Ісуса, через Її святість з’єднані єство ангельське з людським. Чудотворні ікони Пресвятої Богородиці — це видимий знак Її невидимої присутності.

АГАФАНГЕЛ, митрополит Одеський і Ізмаїльський
Чудные иконы Царицы Небесной, которыми наполнена наша земля и наши храмы, — приходите сюда, к ним, и в скорбях, и в испытаниях, побеседуйте, откройте свою душу. И получите у Божией Матери совет, наставление и благословение на каждый дом и дело. И поклонитесь Пречистой за Ее материнскую безмерную любовь, спасающую наши души.

Комментарии закрыты