24 травня в рамках міжнародного кліматичного страйку, в Одесі пройшла акція, за кліматичну справедливість. Кілька десятків активістів, переважно школяри та студенти, вийшли на вулиці міста з плакатами і банерами. Головне гасло цього заходу: Change the system, not the climate — Змінюй систему, а не клімат. Як це все проходило, далі у сюжеті.

 

24 травня, до Глобального кліматичного страйку, який проходить в багатьох країнах світу, приєдналася і Одеська молодь.У п’ятницю, під Одеською міською Радою відбулася акція молоді «Планети Б не існує» за збереження клімату та перехід України на відновлювані джерела енергії.

 Ганна Богушенко, організатор страйку

 

Сейчас множество школьников под 2 миллиона выходят и требуют все таки обратить на это внимание. Ведь есть такая даже фраза в нашем движении «Вы крадете наше будущее», все предидущие поколения брали взаймы нашу планету, все ее ресурсы и теперь мы требуем долг. Нам еще здесь жить, мы первое поколение которое сталкнеться с климатическими изменениями и мы хотим чтоб нам вернули долг, чтобы нам вернули отличную, классную, качественную планету на которой можно действительно жить

Головний меседж, який учасники акції хочуть донести до влади і людей: це те, щоб громадськість почала реагувати на кліматичну кризу і прислухатися до вчених. Щоб Паризька хартія і Кіотський протокол мали вже не рекомендаційний характер, а обов’язковий.

 Олександр Мацандрович, активіст

 

Такие акции, они  направлены как по мне больше не для того, чтобы донести до политиков, а для окружающих людей и чем больше людей приходит и чем больше людей понимает, потому что политики это ветки. если сравнивать нас человечество с деревом, то правительство это всего лишь ветки, а народ это корни. Нужно менять корни, а не ветки правительства, ветки правительства изменятся тогда, когда изменимся мы

Тільки за останні 30 років в Одесі стало більше небезпечних гідрометеорологічних явищ, збільшилася кількість задушливих днів, які призводять до збільшення кількості смертей хворих серцево-судинними захворюваннями, збільшилася кількість зсувів. і все це тільки перші дзвіночки, каже ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко. На питання: що може кожна людина зробити сьогодні, для того щоб отримати чисту планету? Ось що він відповів:

 Сергій Степаненко, ректор ОДЕКУ

 

На один час в день смотреть меньше телевизор, 50 тонн по Одессе ежедневно уменьшение тон СО2, это первое и самое простое, на один час меньше, выключи когда не смотришь. Второе, выходя из комнаты выключи свет, не так чтобы он у тебя постоянно горел, просто это? Это легко сделать? Легко. Посадить дерево, не дай вырубить дерево»

Всього у страйку взяли участь біля сорока людей, але це тільки початок, запевняють організатори заходу. 27 вересня знову пройде глобальний страйк по всьому світу, присвячений проблемам клімату. Окрім страйків, раз на декілька місяців будуть проводиться невеликі акції в людних місцях, де всі бажаючі можуть висловити свою позицію, вимагали від уряду проводити активну кліматичну політику відповідно до Паризької кліматичної угоди.

 

Комментарии закрыты