Родини з Одеси розвіюють стереотипи про Схід та Захід України. Шість родин одеситів вирішили побороти міфи, що існують у суспільстві, та на власному досвіді переконатись, що ми єдина родина – Україна. В жовтні 2018-го вже відбулись перші сімейні візити, які організовує благодійний фонд «Карітас Одеса» Української греко-католицької церкви спільно з «Карітас Івано-Франківськ». А 17-го березня відбулась організаційна зустріч з членами родин військових, які їдуть в подорож у цьому році зовсім скоро, 22 березня.

Георгій ІЛЬЧУК, учасник поїздки до Івано-Франківська
Нашу семью фонд «Каритас» пригласил примерно на неделю в Ивано-Франковск. Наверно, ожидаем встречу с побратимами в спокойной обстановке, и это будет лучший вариант. Встретиться с ребятами, с которыми прошли определенные трудности, и пообщаться в неформальной обстановке. А также увидеть Западную Украину, любимую Западную Украину.

Майор Збройних Сил України Георгій Ільчук вже був на Західній Україні, але в такому форматі поїде вперше — з дружиною та трирічною донькою. Як каже він, для того, щоб передати великий привіт з Одеси і ще раз нагадати, що Україна — єдина. Саме це має за мету проект “Зміцнення соціальної згуртованості”, в рамках якого здійснюються подорожі.

Кіра МЕНАКЕР, керівник проекту “Зміцнення соціальної згуртованості”
Ми їдемо туди з метою розвіяти стереотипи, які є у жителів Західної України стосовно нас, і навпаки. Ми будемо не просто в туристичну поїздку їхати, а будемо спілкуватися з сім’ями, які також є військовими і також воювали в зоні АТО.

До Івана-Франківської області поїдуть 20 осіб, 6 родин, і стільки ж родин буде приймати гостей з Одеси в Західній Україні. На організаційній зустрічі дорослі та діти познайомились між собою та з командою організаторів «Карітас Одеса», що їх супроводжуватиме. Також розмалювали кормушки для птахів, що подарують сім’ям з Івано-Франківська.

Кіра МЕНАКЕР, керівник проекту “Зміцнення соціальної згуртованості”
В програмі заплановані як психологічні і духовні навчання, так і туристичні події: відвідування заповідників з рідкісними для нас тваринами, в Яремче відвідаємо водоспад, дітям буде цікаво подивитися на це.

Серед родин, які їдуть в подорож через кілька днів до Івано-Франківська, є військові, ветерани та волонтери, що працюють з військовими та членами їх сімей. Яким видався вояж — дізнаємось після 28-го березня, коли родини повернуться.

Комментарии закрыты