Одеса – це калейдоскоп культур різних національностей, які разом будували наше місто. Архітектура, скульптура, мова, традиції. Так, Благодійний фонд «Карітас Одеса УГКЦ» створили Фестиваль культур » Ми — Одеса», який проходить в рамках проекту «Зміцнення соціальної згуртованості». Наша знімальна група відвідала цей захід, ми готові поділитися враженнями.

Одеса – це портове місто, в якому протягом століть мирно проживали десятки національностей. Наразі, їх нараховують 133, і так саме культуру кіно  пятьох із них було презентовано 13 квітня на Фестивалі культур «Ми — Одеса», який організовано Благодійним Фондом «Карітас Одеса УГКЦ» в рамках проекту «Зміцнення соціальної згуртованості».

Кіра Менакер, керівник проекту

Сьогодні Карітас вперше організовує Фестиваль культур і мета цього заходу — це власне згуртувати громади, які проживають в Одесі. І чому ми саме робимо фестиваль культур, тому що вважаємо, що найперше, що треба зробити — це познайомитися зі своїм сусідом, дізнатися чим він живе, яка в нього культура, які звичаї та традиції.

У 2019 році Одеська кіностудія святкуватиме  своє сторіччя від заснування, тому цьогорічний фестиваль присвятили саме кінематографу. На заході були представлені короткометражні фільми, надані культурними товариствами Греції, Німеччини, Болгарії, Франції та, звичайно, України, презентації культурних товариств нашого міста та фотовиставка «Одеса мультинаціональна». Гості фестивалю могли віддати свій голос за краще фото, таким чином  автор роботи не залишився без відзнаки, на нього чекав приз.

Кіра Менакер, керівник проекту

Дуже різні фільми, насправді, тобто ми не обмежували людей, які подавали ці фільми у фонди культурні, товариства, ми просто запропонували подати те, що вони вважають за потрібне, що вони вважають, зможе показати їх культуру якнайкраще. Наприклад, французи, вони надали таку романтичну драму, чи якось так, грецьке товариство надало мультиплікаційні фільми починаючи з 45 року до 2014, чи якось так.

Володимир Акімов, організатор

Мы хотим запустить традицию каждую весну. если в этот раз все пройдет хорошо, каждую весну проводить фестиваль культур, на котором знакомить одесситов с различными культурами, которые представлены в нашем городе. Сейчас, в первый раз это кино, потому что ми давно дружим с киностудией, и знаем, что им в этом году 100 лет, и мы решили объединить 2 повода, скажем так.

Комментарии закрыты