З 22 по 23 червня в Літньому театрі пройде міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «НІМІ НОЧІ» . Це-єдиний в Україні і найбільший в Східній Європі захід з популяризації архівного кіно. Фестиваль проходитиме у двох містах, осередках української кіноіндустрії: 20-22 червня у Києві на базі Довженко-Центру, де зберігається найповніша в Україні збірка німого кіно, та в Одесі, місті народження фестивалю.

Завдяки підтримці Департаменту культури і туризму Одеської міської ради в цьому році «НІМІ НОЧІ» відбуватимуться в оновленому Літньому театрі, що дозволило організаторам фестивалю зробити вхід безкоштовним для глядачів.

На прес-конференції організатори розповіли журналістам про програму цьогорічного фестивалю. Дев’яті Німі ночі відрізняються від попередніх фестивалів і форматом, і локацією.

Катерина Мальцева, виконавчий продюсер фестивалю

У програмі фестивалю в Одесі фільми українського виробництва, що не демонструвалися на великому екрані з 1930-х років., із живим супроводом сучасних виконавців та композиторів. 22 червня глядачі познайомляться, фактично, з першою великою прем’єрою шедевру авангардного кінематографу від майстра Івана Кавалерідзе «Штурмові ночі». Стрічка була знята на Одеській кінофабриці Українфільму.

Андрій Сечковський, виконавчий директор фестивалю

Другий фільм фестивалю «Пригоди полтинника» — один із небагатьох збережених дитячих фільмів тієї доби. Перед кожною стрічкою будуть представлені візуальні перформанси на межі музики та сучасної пантоміми. Організатори запросили цікавих виконавців з Литви, Білорусі, Нідерландів. Україну представляє постійний учасник фестиваля – гурт JULINOZA.

 Юлія Запорожець, JULINOZA, учасниця фестивалю

у нас новий басист появился. Будет премьера виступления. Есть барабанщик, которій с самого начала присутствует в єтом проекте. Ми представим новую программу с Аей Перфильевой. Бует пантоміма, танці. Она тонко чувствует образі, которіе возникают в нашей музіке.  

Організатори фестивалю Німі ночі сподіваються, що 22-23 червня завдяки новому майданчику в Літньому театрі та вільному входу більша кількість одеситів та гостей міста зможуть доторкнутися до забутого німого кіно, чудової сучасної музики та пластичних перформансів від провідних виконавців.

 

 

 

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован