МУЗЕЙ ЗНІМАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

23 травня легендарна Одеська кіностудія художніх фільмів урочисто відзначила свій 99 –й день  народження. У програмі святкування – відкриття виставки спортивних та ретро-автомобілів і виставки сумок, які використовувались як реквізит у фільмах, театралізоване дійство в «Музеї кіно», нагородження працівників кіностудії і відкриття «Музею освітлювальної та кінознімальної техніки імені винахідника Йосипа Тимченка. Наша знімальна група вже побувала на екскурсії в новому музеї.

ПРЕМЄРА ФІЛЬМУ

 

На одеській кіностудії художніх фільмів відбулась прем’єра картини одеського режисера  Ігоря Козлова–Петровського «Тайна старого хронометра». Показ цієї стрічки розпочав святкові заходи до сторіччя кіностудії, яке буде відзначатися наступного року. Історична повнометражна картина з детективним сюжетом розповідає про вченого та винахідника, який за декілька років до братів Люмьєр створив унікальний апарат для проекції «рухомих картинок». Одеський інженер Йосип Тимченко був фактично одним з першовідкривачів кінематографу.  Картина переносить глядача в різні часові періоди життя та діяльності винахідника. Але найцікавіший з них — знайомство головного героя з зіркою німого кіно Вірою Холодною, яка за тих часів знімалась в Одесі.

 

ОДЕСА ЧИТАЄ

Одеса читає — і робить це українською мовою, вважає головна редакторка видавництва «Старого Лева», письменниця Марьяна Савка. В інтерв’ю програмі вона розповіла, як пов’язані наші міста, яке значення має паперова книга, на що спрямоване видавництво.

Комментарии закрыты