Одеса — це абсолютно новий приклад того, як швидко місто може налагоджувати міжнародні зв’язки. 29 червня, наше місто з експертним візитом відвідали представники програми інтеркультурних міст від Ради Європи. У мерії відбулося підписання заяви про наміри між Радою Європи та Одесою, учасником мережі інтеркультурних міст України. На щастя, такі зустрічі стають для нашого міста регулярними, адже в квітні відбулося підписання меморандуму щодо участі нашого міста в міжнародній програмі інтеркультурних міст. «Інтеркультурні міста» — проект в якому беруть участь вже більше 70 міст світу і саме він дасть Одесі можливість популяризувати свої досягнення і зміцнити позитивний імідж на міжнародному ринку. За словами міського голови, одесити по праву можуть вважати, що наше місто — це одна з головних інтеркультурних гаваней України.
Геннадій Труханов, Одеський міський голова
И определено это было не нами, определено это было более чем 220 лет назад. Наш город строился…изначально был интеркультурным. Только в Одессе сегодня реализуется проект строительства двух парков — Греческого и Стамбульского. При чем Стамбульский уже сдан одесситам. Это реалии, на открытии парка был мэр Стамбула и президент Украины Пётр Порошенко. Могу сказать, что в Одессе существует уже определенная очередь представителей других стран и народов по строительству вот таких вот парков. Я считаю, что и для Совета Европы, для наших коллег сегодня, абсолютно уместным было бы говорить…сделать Одессу такой международной площадкой Украины, одной из основных площадок Украины.
Ірена Гвідікова, гол. менеджер Програми інтеркультурних міст РЄ
Я провела всього кілька годин в Одесі, але і цього було достатньо, щоб переконатися що Одеса — це не просто те місто, яке буде в родині інтеркультурних міст, а й може стати в ній лідером. У нас великі очікування щодо Одеси. Як ви вже згадували, багатокультурність — вона закладена на рівні ДНК у одеситів. Як нам вже пояснили, Одеса — не тільки місто-космополіт, але це і місто гумору. Якщо є грецький мир, заснований на торгівлі, римський мир, заснований на силі, тоді ми можемо сказати, що є одеський мир, заснований на гуморі. Таким чином, ви вже є частиною нашого проекту, ви демонструєте мирну дипломатію, ми можемо навіть назвати її «дипломатією парків», як ви вже сказали.
Сьогодні міська влада шукає будь-яку можливість, щоб розповісти про те, як добре жити в Одесі і як важливо не забувати про толерантність, котра була присутня тут з самого початку. З кожним роком «перлина біля моря» стає все більш відкритою для вихідців з різних куточків світу, які по-справжньому, знаходять тут свій дім. Саме тому Одеса може поділитися своїм досвідом з іншими інтеркультурними містами Європи. Адже, як ми бачимо на прикладі рідного міста, коли люди різних національностей об’єднуються в гармонії і мирі — це дає приголомшливий результат.