Проблема насильства у родині — один із найтривожніших соціальних факторів, що мають вплив на зріст соціального сирітства та безпритульності. Під жорстоким поводженням із дітьми розуміється не тільки фізичне та сексуальне насильство, але й зневага основними потребами дитини. Про такі важливі соціальні проблеми 23 лютого говорили на заході, під назвою «Дім без насильства». Організатори заходу —  сектор ювенальної превенції Малиновського відділу ГУНП в Одеській області спільно з управлінням патрульної поліції Одеської області, службою у справах дітей та «Центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

 Останнім часом тенденція щодо насильства збільшується. Як у родинах, так і в дитячому середовищі – про це запевняють спеціалісти служби захисту дітей. Але про це мало хто довідується, тому що зазвичай діти схильні до того, аби приховувати таку інформацію.

Вікторія Авадані, капітан поліції

«Чаще всего, в 90 % случаев, жертвами насилия становятся женщины и дети. Дети, они об этом умалчивают, либо потому что им стыдно об этом говорить, либо очень часто по указанию взрослых. Последствия такого молчания становятся катастрофическими, потому что здесь не действует принцип, что рана рассосется сама по себе и того, что время-лечит. То есть, в дальнейшем, это признаки агрессии, признаки жестокости. Это раздражение и ребенок ведет себя в обществе со сверстниками так, как принято себя вести в семье. То есть, он берет в себя ту модель поведения, которую он видит на родителях».

 Захід «Дім проти насильства», перш за все, направлений на школярів – вікову категорію, коли діти найбільш уражені від домашніх сварок. Адже, як запевняють спеціалісти, все починається з дитинства. Підліткам розповідали, що таке насилля, які види існують, а також, як треба вести себе, якщо ви стали свідком такої ситуації.

Олена Кристалова, представник служби у справах дітей ОМР

«Служба у справах дітей веде облік дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Однією з категорій, яка входить до складу цієї категорії дітей є діти, які потерпають від насилля. СКЛЕЙКА Випадки звернення почастішали останнім часом. Це іноді анонімні повідомлення, ми також їх приймаємо і перевіряємо. Якщо факти підтверджуються, то відбувається відповідна діяльність — це притягнення винних до відповідальності, надання дитині соціальної, гуманітарної, законодавчої допомоги».

 Проект, започаткований поліцією, під назвою «Поліна» — направлений на допомогу дітям у боротьбі з сімейним насильством. Спеціалісти розподіляють насилля на 4 форми:  фізичне, сексуальне, емоційне та економічне — неувага до потреб дитини (їжи, одягу, медичного нагляду).

Ірина Осипюк, лейтенант поліції

«Это актуально, потому что семейное насилие является проблемой в нашем городе, в нашей стране. И не только, по всему миру. Многие семьи живут по принципу: «Бьет, значит любит». Мы попытаемся разобраться, понять, что если человек бьет, если человек осуществляет психологическое насилие, также сексуальное либо экономическое. Что это плохо и с этим нужно бороться, что этого не должно быть».

 На заході було продемонстровано спеціальні постановки — приклади сімейного насилля, у яких брали участь учні навчальних закладів Малиновського району Одеси.

Юлія Шуляк, студентка ОПТУМ

«Мы подготовили можно сказать сценку, но это будут как слайды из жизни ребенка и матери, которых избивает отец и муж. Мы подготовили картинки. Это будет как немое кино и будем показывать это наяву как бы. В картинках будет текст, а мы будем это осуществлять».

Спеціалісти запевняють, що насамперед важливо, аби діти розуміли, як відбувається конфлікт та змінили своє відношення до нього, як до ресурсу налагодження порозуміння, а також навчилися попереджати цей конфлікт, вирішувати і уникати його. Для цього є безліч методів: спільна праця, налагодження порозуміння шляхом діалогу, звернення до медіації, спільне дозвілля, творча діяльність — а отже існує велика кількість заходів, які можна вживати, аби діти були дружніми і задоволеними. А також зростали щасливими та впевненими у собі людьми.

Комментарии закрыты