Біля будівлі Одеського цирку, 20 жовтня, відбулася зоозахисна акція «Одеса за цирк без тварин», яка спрямована проти використання тварин у виставах. Активісти наполягають, що циркові тварини живуть у жахливих умовах, а при дресируванні піддаються жорстокості.
Під стінами Одеського державного цирку пройшла чергова акція протесту проти експлуатації тварин в розважальних цілях, загалом у циркових виставах. Подібні заходи відбуваються регулярно з 2011 року. Захисники тварин кажуть, що будуть виходити до тих пір, поки в цирку не припинять експлуатувати тварин.
Світлана Барсукова, організатор акції
44 країни світа вже мають або загальнодержавні, або локальні заборони на використання тварин у цирку. Це є світова тенденція, це є цивілізована тенденція. Людина має розвиватися не тільки технічно, а і морально. На тлі того, що стільки багато болю і агресії в світі, то виражати небайдужість, можливість співчувати чужому болю — це є, мені здається, ознака цивілізованості людини. Людина гомо сапієнс має замислюватися над тим, що коїться повз неї.
Олена Марченко, лідер ініціативної групи захисту прав тварин
Мы просим обратить внимание одесского цирка на изменения в законодательстве, которые на сегодняшний «день забороняють пересувні звіринці». В определении «пересувні звіринці» четко написано через запятую «цирки, запятая, пересувні цирки». То есть, если цирк не имеет собственных стационарных животных, которых не нужно такать в клетках и душных контейнерах, то такой цирк не имеет права у себя принимать предстваления с животными.
Учасники акції роздавали листівки, в яких акцентували увагу на тому, що тварини в цирках — це раби, і вони заслуговують на кращу долю. У свою чергу, працівники цирку дотримуються іншої думки. Вони кажуть, що про тварин піклуються і ні в якому разі не мучать.
Володимир Ващенко, артист цирку
Люди не осведомлены до конца. Идея хорошая, чтоб животных не обижали, но они просто не понимают, что тут их особо не обижают. То есть, как бы, животные есть животные, языка человеческого понимает редко. Но чтобы избивать животное, оно не будет работать. И животное, как правило, дрессированное, цирковое, оно с рождения с дрессировщиком. И если обижать животное, то оно замкнется в себе, оно не будет ничего делать. Для животного это, как правило, игра. Насилие применяется только в одном случае, если животное начинает бросаться, если это большое животное.
Зоозахисники пропонують відмовитися циркам від тварин і програму складати з номерів акробатів, жонглерів, клоунів, приводячи в приклад всесвітньо відомий цирк Дю Солей. А тварин направити до біопарків, зоопарків та реабілітаційних центрів.