Вулиця Осипова, самий центр Одеси. Пізно ввечері 22 вересня тут вчинили замах на міського активіста Олега Михайлика, котрий йшов додому. Був всього один постріл, куля дивом не пробила серце. Через півтора тижні, 5 жовтня у воріт товпиться преса і соратники потерпілого. У типовому одеському дворі сушиться білизна і чергує поліція. Михайлика виводять на вулицю в бронежилеті.

Олег Михайлик, активіст

Я живой, со мной всё нормально. У меня действительно была клиническая смерть. Меня подстрелили буквально в нескольких десятков шагов вот там, возле поворота, когда я шел домой из Обжоры и нес арбуз. Кто заказчик и исполнитель, надеюсь, определит следствие.

25 вересня було затримано підозрюваних в замаху. Ними виявилися члени грузинського злочинного угруповання. Але адвокати Михайлика говорять про те, що не довіряють таким поспішним звинуваченнями.

Вадим Аксюта, адвокат Олега Михайлика

Ця справа для нас принципова. Тому, система має розуміти, що ніхто із призначених виконавців не буде засуджений. Принаймні, ми цього не дозволимо, тому, основний меседж ще…куля, ми все зробимо для того, щоб вона вилучалась за кордоном. Тому що ми не довіряємо системи, ми боїмося підміни, у нас до цих пір немає розуміння яка зброя використовувалась, чому ці троє мають бути причетними? Тому що це люди нібито з кримінальних кіл, але, як Олег сказав, він ніколи з ними не пов’язував своє життя.

Андрій Лещенко, адвокат, Українська Гельсінська група

Буквально вчора, Human Right Watch, міжнародна організація Amnesty International та інші організації надали міжнародний звіт щодо дуже небезпечної ситуації щодо активістів. Щодо необхідності державної влади України забезпечити їх безпеку. І здійснити ефективне розслідування.

На всі питання про те, чи будуть допитані опоненти Михайлика і як розгорнеться справа далі у самого активіста і його захисту звучить одна відповідь: «На жаль, це таємниця слідства».

Комментарии закрыты