Відділення №4 єврейської школи «Хабад Ор-Авнер» — це не звичайний навчальний заклад. Це пансіон, де навчаються діти з тих міст, в яких немає єврейських шкіл, та діти з одеських сімей, чиї батьки бажають, аби вони глибше вивчали іудейські традиції. І, як у традиційній єврейській школі, тут навчаються лише хлопчики.

— Здравствуйте! Сегодня мы пришли поиграть с вами в праздник Песах. Я надеюсь, вы знаете, что это?

— Да!

— Ну, тогда начнем. Мы будем загадывать вам загадки — а вы на них отвечать.

— Эту пищу можно кушать, дети, просто без конца. Этот хлеб еврейской веры называется…

— Маца!

Песах — свято, що пов’язане з однією з найважливіших подій єврейської історії — з виходом з єгипетського рабства близько 3300 років тому. Ізраїльтяни прийшли до Єгипту як одна родина — рід Іакова, що складався з сімдесяти осіб, а вийшли — як народ, що нарахував 600 тисяч. Саме це і відзначає свято Песах.

Ойзер, учень 5 класу

Мы готовимся перед праздником Песах. Мы готовимся к уборке. Убираем, чистим всё. Потому что этот праздник — когда Всевышний перепрыгивал дома евреев, и он попросил, чтобы мы избавились от всего хамеца, от всего квасного, что есть в доме. Мы будем выступать, как Всевышний нам помогает. Мы будем выступать, показывать сценки, как это было в давние времена. Как это всё тогда было, и будем продолжать уборку дома.

У такому активному готуванні беруть участь і наймолодші вихованці, що відвідують дитсадок: вони вже знають всі традиції Песаха та із задоволенням діляться своїм знанням. а також зізнаються: відзначати свято їм дуже подобається.

Арьє, вихованець дитсадку

А Пейсах — это такой праздник… Он в честь того, что евреи вышли из Египта. Мы сначала — перед этим праздником — убираем хамец. Хамец — это всё, что успело закваситься. И вместо хлеба мы кушаем мацу. И пьем четыре бокала вина. Мне всё по-своему нравится.

Відчуваючи себе у пансіонаті, як у великій дружній родині, вихованці навчального закладу навчаються розуміти, підтримувати та зберігати традиції свого народу.

Євгенія Курсакова, заступник директора відділення №4 школи «Хабад»

У нас есть и детский сад, и начальная школа, и старшая школа. И в каждом классе находятся пять-семь человек. То есть, максимально дифференцированное обучение. Поэтому у нас здесь очень комфортно учиться нашим детям. И всё учебное отделение — это, наверное, наша особенность — представляет собой такую большую-большую семью. У нас в школе ни одного ребенка не называют по фамилии  И ученик восьмого класса знает любого малыша из детского сада; и малыш из детского сада знает любого ребенка из старшей школы. Вот это главное отличие нашего учебного отделения.

Увесь викладацький склад та керівництво школи не просто люблять своїх вихованців. Учбовий процес тут — особливе спілкування між учнями та вчителями, під час якого діти отримують глибокі знання у загальноосвітніх предметах разом із вивченням іудейських релігійних традицій. В школі, як і вдома, учні ретельно готуються до святкування Песаха, а крім цього — згадують історію цього великого свята та розповідають її у творчих виставах та інтерактивних іграх.

Комментарии закрыты