З 23 по 27 серпня в Одесі відбудеться Всеукраїнська відкрита регата крейсерських яхт «Кубок Чорного моря 2017». Це одне з найбільших і найстаріших вітрильних змагань на Чорному морі. Серед учасників знакового вітрильного змагання — козацький вітрильник «Спас», створений за кресленнями 17-18 століття. Відзначимо, кубок приурочений до святкування 26-ї річниці Незалежності України.

Відкрита регата Кубок Чорного моря — це не просто змагання. Це традиція, яка назавжди залишила свій відбиток в історії не тільки Одеси, але і України. Одна з найбільших і найстаріших регат крейсерських яхт на Чорному морі відбудеться з 23-го по 27-е серпня і приурочена до 26-ї річниці Незалежності України.

Альберт Кабаков, президент вітрильної федерації Одеської області

24-го короткие гонки на рейде Одессы, на глазах у зрителей и у жителей Одессы. 25-го будет маршрутная гонка и эта маршрутная длинная гонка объединяет еще два события: Z-games, который будет проходить на Каролино Бугаз и джаз-фестиваль «Коктебель» в городе Черноморск. Мы специально проложили маршрутную гонку так, чтобы море на траверсе двух этих знаковых событий, яхты наши проходили, и было зрелищно для участников «Коктебель» джаз и Z-games.

А що стосується учасників «Кубку Чорного моря», то в цьому році змагатися у всеукраїнській регаті будуть провідні екіпажі крейсерських яхт з Києва, Херсону, Миколаєва, Южного, Чорноморська і, звичайно, Одеси. Але і серед кращих, є особливий учасник змагань — козацька чайка «Спас», побудована за кресленнями ще 17 століття. Саме з борта цього парусника і буде дано старт регати.

Мирон Гуменецький, капітан козацької чайки «Спас»

Було одне креслення Боплана — це французький інженер, який був в козацтві і він нам залишив такі дані. Це все збиралося з різних музеїв, були запити Туреччину, були запити в Росію і ніхто нам точного, одного креслення не дав. Найбільше ми взяли з того човна, який підняли в Запоріжжі і об’єднавши ці всі дані ми зробили такий човен, який плюс-мінус був, як ходили козаки.

Вперше за історію регати переможців визначать за допомогою новітньої автоматизованої системи проведення вітрильних змагань Sail Racers: за гонками можна буде спостерігати онлайн з будь-якої точки земної кулі, а ризик людської помилки зводиться до мінімуму.

Комментарии закрыты