29 серпня  урочисто стартував вже четвертий Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері. Відкрила цей масштабний музичний форум фольк-опера-балет видатного українського композитора сучасностіi Євгена Станковича «Коли цвіте папороть» за участю солістів опери, хору, балету та оркестру Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької!

Популяризація класичного та сучасного мистецтва. Так формулюють головну ідею Фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» його організатори. Оперні та балетні вистави заходу вписані в репертуар Оперного театру. І хоча це ускладнює роботу трупи, фестиваль — це завжди свято, завжди яскрава подія.

Надія Бабіч, гендиректор Одеського театру опери і балету

9 вечеров. Традиція показа премьер ушедшего сезона с приглашением гостей на центральніе партии.к єтому добаляются еще и сюрпризі.

Один з них – це відкриття фестивалю. В Одесі висадився музичний десант львівської опери в кількості 200 артистів: солісти, хор, балет, оркестр. Одеситам та гостям мiста була представлена фольк-опера-балет видатного українського композитора сучасностіi Євгена Станковича «Коли цвіте папороть». Режисер -постановник вистави – народний артист України, генеральний директор — художній керівник Львівської національної опери Василь Вовкун.

 Василь Вовкун, режисер-постановник

Маю велику честь відкрити фестиваль. Саме тією прем’єрою, яка має розголос в Україні . поставлена після 40 років написання. 18 аншлагів: 16 у Львові, 2 в київі. І ось ми приїхали на запрошення одеської опери

Фольк-опера-балет “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича – явище в музиці унікальне і за жанром, і за сценічною історією. Твір був написаний у 1977 році, але ніколи не мав повного сценічного втілення. Львівський театр узяв на себе сміливість яскраво й  феєрично реалізувати неймовірно красиве мистецьке полотно, зіткане з фольклорних мотивів, поданих сучасною музичною мовою.

Сергій Гриневецький, голова наглядової ради театру

сейчас все в порске национальной идеи. Давайте ее оставим в сторону. Давайте займемся нац інтересами.вот конкретній пример создания нацинтересов.в те времена Одеса и Львов били городами-побратимами.теперь надо сделать так, чтобі люди стали побратимами. Как раз искусство заполняет єти ниши.

В програмі цьогорічного фестивалю дискусії на тему сучасного музичного театру. Організатори сподіваються, що в результаті круглого столу «Зустрічі в театральній вітальні» вийде збірка, яка стане початком дослідницької роботи щодо перспектив музичних театрів країни. А прем’єрою цьогорічного фестивалю стане концертна програма «Останній романтик» з творів Ріхарда Штрауса. А завершиться 4-й Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері 9 вересня оперою Джузеппе Верді «Набуко».

 

Комментарии закрыты