27 березня, після урочистого параду і зустрічей з грецькими делегаціями в мерії, святкування Дня Незалежності Греції в Одесі продовжилося увечері в концертному залі Садів Перемоги. Організатором заходу виступив Пантелеймон Бумбурас, глава БО «Фонд Бумбураса», людина яка присвятила багато років нашому місту і вважає себе вже не тільки греком, але і одеситом. Також на святі були присутні такі почесні гості, як представники грецької діаспори, дипломатичний корпус, представники міста-побратима Пірея, генконсул Греції в Одесі Деспіна Кукулопулу і Костянтин Ржепішевський, представник МЗС України в Одесі.

Пантелеймон Бумбурас, голова БО «Фонд Бумбураса»

Я часто чую що Пантелеймон робить одне, інше … Але насправді я хочу сказати вам що я б не зміг зробити нічого, якби не було підтримки моєї сім’ї, яку я дуже люблю. Зараз, як раз навпаки, я бачу свого старшого сина, яким дуже пишаюся. І навіть трошки заздрю, в хорошому сенсі цього слова. Заздрю, бо він в тисячу разів кращий ніж я. Зараз у мене є шанс подякувати родині за підтримку і любов. Також я хочу подякувати меру, бо якщо мер не підтримує, то було б неможливо щось продовжувати. Я дуже вдячний йому.

Костянтин Ржепішевський, представник МЗС України в Одесі

От имени МИД поздравить нас всех с этим праздником. Греков, одесситов и греков не только в Одессе, а во всем мире. Я хочу сказать, что мы гордимся в Одессе тем обстоятельством, что национально-освободительное движение греков началось с Одессы. Мне очень приятно что греки чтят наш город. На каком бы острове я не бывал в Греции, а я бывал более чем на 30, все знают город Одесса.

Історично склалося так, що на території нинішньої Одеси проживає велика кількість греків. Зв’язок нашого міста і Греції вже практично нерозривний, в історичному відродженні республіки, в боротьбі проти османського ярма саме Одеса зіграла провідну роль. Через роки греки повернулися в місто біля Чорного моря, оселилися тут і прийняли як свою другу Батьківщину. До речі, відзначимо що вже в цьому році в Одесі з’явиться Грецький парк, яким увічнять зв’язок наших народів.

Пантелеймон Бумбурас, голова БО «Фонд Бумбураса»

Дальнюю сторону парка закончим до конца этого года. 80% успеем закончить до Дня Рождения Города, остаток чуть-чуть до конца. Но будет парк, которым мы будем гордиться долго и долго.

У 2021 році відзначатиметься 200 років з початку грецької революції завдяки якій країна стала вільною від 400-річного османського ярма. А ми будемо сподіватися що зв’язок Одеси і Греції буде тільки зміцнюватись, і кожне 25 березня, День Незалежності дружньої нам республіки, буде відзначатися нашими народами — в знак міцного зв’язку і взаємодопомоги.

Комментарии закрыты