Одному з найстаріших одеських кладовищ – 2-му Християнському- час відлічує вже півтори сотні років. Тут покояться люди, винаходи і відкриття яких відомі у всьому світі; герої-солдати ратних битв, що зійшли у небуття; видатні артисти, музиканти, моряки. Новий проект  «Пантеон Одеси»  кінорежисера Ігоря Козлова-Петровського повертає нашим сучасникам пам’ять про видатних одеситів. На знімальному майданчику побували наші кореспонденти.

В одеській науковій бібліотеці повним ходом йдуть зйомки нового проекту «Пантеон Одеси», присвяченого видатним людям, які жили, творили і залишили свій слід в історії  Південної Пальміри. Автори проекту кінокомпанія Юг-фільм та режисер Ігор Козлов-Петровський вирішили розповісти сучасникам правдиві історії, пов’язані з видатними одеситами, чий прах покоїться на 2-му Християнському кладовищі.

 Ігор Козлов-Петровський, автор проекту

 В основном мы работаем с захоронениями на 2- кладбище. Экспедиция в иной мир.интересно и очень нужно,могилыисчезают, исчезает и память

Зйомки проекту проходять в різних інституціях міста: університеті ім. Мечникова, бібліотеках і музеях. Розділ, присвячений братським могилам декількох морських катастроф за часів громадянської війни і після неї, знімався в науковій бібліотеці. В головній читальній залі народний артист України Андрій Гончар розповів подробиці тих подій.

Андрій Гончар, народний артист України

посмотрите сколько сейчас погиблих в далекое время лет на кладбище моряков.необходимо, чтобыэто было известно для молодежи, для зрителей

 До складу проекту входять різні історії магічні, таємничі, трагічні. З 20 запланованих серій же відзняті розповіді про великих музикантів Одеси Наталію Гінзбург і Олександру Красотову.

 Неллі Нечаєва, солістка одеської філармонії

Я говорю об извеснейшем педагоге, музиканте Белле Р..трагическая роль, судьба, ушла очень молодой. И сегодня я рассказіваю о ней.

я считаю єто важнейший соціальній проект. И творческий тоже. Мне как актрисе очень интереснов таком ракурсе

 Евеліна Сергеєва, президент кінокомпанії «Юг-фільм»

я буду рассказівать о художнике м Жуке. Он біл приглашен в Одесу на кафедру графики как професор.

я заканчивала  худ училище. Тема близка.я знала, но так близько не читала о нем

В підготовці матеріалів беруть участь одеські краєзнавці, історики, вчені, мистецтвознавці. Велику підтримку надає департамент культури та туризму міської ради, всесвітній клуб одеситів. Всі документальні розповіді будуть проілюстровані  хронікою тих часів та  будуть мати музикальний супровід. Прем’єра перших трьох серій запланована на жовтень.

 

 

 

 

Комментарии закрыты