До 125-ліття Патріарха Йосифа Сліпого в різних містах України, університетских осередках проходять наукові симпозіуми. Їх ціль обговорити постать цієї людини, яка зуміла вистояти в роки радянських переслідувань, увязнень, але навіть після звільнення у діаспорі невтомно працювала на розбудову української науки, гуртуючи украаїнців, підносячи їх гідність. Ціми симпозіумами организатори хочуть сприяти поєднанню і порозумінню, яке так необхідно сьогодні Україні. В конференц-залі історичного факультету університета імені Мечнікова відбулась одеська частина симпозіума.
В головному корпусі Одеського національного університета ім Мечнікова відбувся науковий симпозіум, ініційований Украінським католицьким університетом та присвячений 125-й річниці від дня народження непересічної особистості в українській історії, патріарху Української Католицької Церкви Йосифу Сліпому.
о.Михайло Димид, професор каф. пасторального богословя УКУ
ми потребуємо лідерів, лідери, якиби самі виконували то, що вини проповідують. І таким був Йосип Сліпий. Він бачив всі проблеми. Був 18 років в Сибірі. Уявіть собі, 77-річний чоловік, його випускають, він творить чуда, яки до сьогоднішнього дня ми розвиваємо.
Олег Турій, зав. каф.церковної історії УКУ
ця людина була предстоятелем. Очолювала гкц. Як глава церкви він зміг діяти у радянськи часи лише 5 місяців. Став митрополитом після смерті Андрія Шептицького. Через 5 міс був увязнений рад владою за те, що відмовився йти на співпрацю, зрадити своїм принципам. І 18 років прові у вязненні. Він очолював церкву, яка офіційно в радсоюзі була заборонена.
Серія наукових симпозіумів « Патріарх Йосиф Сліпий- знайомий і незнаний» проводиться в рамках державної програми в різниї містах України, зокрема Києві, Полтаві, Ужгороді, Чернівціях, Херсоні і ось черга дійшла до Одеси.
Наталія Діанова, професор каф. історії України ОНУ ім. Мечнікова
це традиційний захід, який проводиться спільно с греко-католицькою церковою. Перший був 10 років тому . він стосувався жіттєдіяльності Мітрополіта Андрія Шептицького. Сьогодні ми покажемо , як виросли наші студенти.
На зустрічі прозвучали доповіді студентів історичного факультету ОНУ ім Мечнікова, науковців з Одеси та гостей – провідних вчених Українського католіцького університету.
Олег Турій, зав. каф.церковної історії УКУ
ми сьогодні часто нарікаємо, що живемо в тяжкі часи, що надії несправдуються. Його приклад показує. Що в тих обставинаях. Які були в сотні раз складніші, людина не складала руки,кожний день працювала, щоб здійсніти свої ідеали. Єдиною опорою його била глибока віра. То що сьогодні бракує,повинно послужити українцям, щоб самі відчівали себе впевненнишимі і невтрачали надії.
В діяльності Йосипа Сліпого поєднувалися дві важливих речі, підкреслили доповідники: любов до науки та глубока віра.
Ярослава Різникова, відділ культури, національностей, релігії ОДА
Постать унікальна, постать яка може ставати еталоном для кожного українця. Людина-велетень і физичному плані, і в духовному. Він використав все своє життядля того. Щоб обєеднати українців в єдиний національний организм.
Учасники симпозіуму впевнені, що треба частіше звертатися до таких постатей як Патріарх Йосип Сліпий,брати з них приклад , і тоді в Україні відбудуться позитивні зміни.