25 червня в українській дельті Дунаю оселилися нові жителі: на острів Єрмаков випустили  дві родини диких коней породи Коник. Тварини прибули із Латвії завдяки зусиллям природоохоронної організації RewildingUkraine в рамках проекту “Відновлення водно-болотних угідь та степів регіону дельти Дунаю”. Коники допоможуть зберегти мозаїчні ландшафти та біорізноманіття острова шляхом природного випасу, розповідає виконавчий директор організації Михайло Нестеренко.

Михайло Нестеренко, виконавчий директор RewildingUkraine
Лошади, как любые травоядные, очень важнапя часть природы, екосистемы, мы часто говорим, что у нас красивая есть природа, но в ней нет актеров, это как театр без актеров,  когда-то европейские леса  острова, населяли  большое количество крупных животных, когда-то были дикие лошади, они исчезли, в природе их не осталось они вымерли, но вот эти породы они как раз очень близки к  исчезнувшей европейской дикой лошади тарпану, они здесь будут игратьть эту экологическую фунцию, которую бы играл торпан, если бы дожил дло нашхх дней

У радянські часи острів мало не перетворився на пустелю. Зокрема, його одамбували для вирощування очерету, через що припинилися затоплення. Рятувати одне з наймольовничих місць Одещини почали тільки у 2009.  Так, Всесвітній фонд дикої природи, запропонував зрізати в деяких місцях дамби і зробити в інших спеціальні отвори. Також були прочищені існуючі протоки і канали,  що дозволило воді з Дунаю вільно входити і виходити з території Єрмакова. Природа не змусила довго чекати. Розпочалося поступове відновлення. Проте, аби вирішити проблему з очеретом  та створити мозаїчний ландшафт, необхідні були тварини:  великі травоїдні, що стали б органічною частиною екосистеми.  Для цього, окрім коней,  у травні із Закарпаття на острів привезли 9 водяних буйволів, які вже освоїлись  та охоче пасуться у заповіднику.

Олександр Волошкевич, директор Дунайського б
іосферного заповіднику
Здесь выпушены и буйволы и лошади  и будут выпускаться другие капытные, каждый из них по-своему влияют на биоразнообразие, в частности в отличие от коров лошади, например, далеко заходят в воду и  выедают совершенно другие виды расстений, формируют  свое разнообразие, коровы пасутся в других местах, для нас очень важно еще вот эти коныки они чрезвычайно еще интересны для туризма, они максимально близкие к Торпану, к дикой лошади, уже сейчас в заповедник после того как привещли лошадей масса звонков, когда все это можно приехать посмотреть.

Як додав Олександр Волошкевич, коні можуть спокійно жити без людини, адже багато поколінь вони мешкали на диких територіях, які в тому числі населяли вовки.  Тварин не лякає зима, вони стійкі до хвороб та  вміють захищатися від хижаків. До речі, спочатку стадо складалося з 24 тварин, але після перевезення, за три місяці  на українській землі встигло народитися 4 лоша. Представники організації планують і надалі впроваджувати нові проекти та розвивати екотуризм.

Олег Дьяков, експерт з відновлення RewildingUkraine

В рамках проекта у нас планируется создание 4 экопарков и поддержкам экопарка Картал, поддержка развития экологического туризма с малой инфраструктурой, это и вышки и туристические тропы и иформационные стенды на острове Ермаков, у нас есть замечательная идея создания экопарка Ворота дельт Дуная , на нашей Брянской гряде, это  уникальное тоже такое образование    

Заповідник тому і має назву біосферний, адже він створений не тільки задля охорони природи, але й для того, щоб показати, як природа та людина можуть співіснувати, запевнили організатори проекту . Окрім цього за допомогою досліджень,  можна відстежити відклик екосистеми та регулювати навантаження пасовища.

Комментарии закрыты