Головною метою візиту Президента до Одеської області стало преставлення нового очільника регіону. Як відомо, за результатами відкритого конкурсу, ним став Максим Степанов. Раніше чиновник протягом 2011-2017 років  очолював Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна». Указ про призначення Максима Степанова головою Одеської облдержадміністрації Петро Порошенко підписав 12 січня. Президент зазначив, що Степанов — не тільки господарник, а й громадський діяч.

Петро Порошенко, Президент України

«Упевнений, що сьогодні моє рішення про призначення людини, який переміг на конкурсі в якості глави голови ОДА, Максима Степанова, — це правильне рішення. Людина, що має дві вищі освіти, людина, яка не новий в Одеській області, має досвід роботи в якості першого заступника голови ОДА. людина, яка налаштована тут працювати, а не їздити по закордонах, людина, налаштована на себе чіткі зобов’язання та їх виконувати «

Максим Степанов, голова Одеської облдержадміністрації

Ч повністю усвідомлюю, що це велика відповідальність працювати головою виконавчої гілки влади. Це відповідальність перед вами, пане президнте, перед кожнім мешканцем Одеської області. A спрямований виключно на результат, a не на роботу заради роботи. Я впевнений. що ми зможемо показати класній результат за стислий термін, Одеса дійсно перлина біля моря і вона повинна бути такою.

Завдання перед новим очільником регіону стоять не нові, зазначив президент. Це те, чого не вдалося досягти за попередні роки, насамперед, будівництво доріг.

Петро Порошенко, Президент України

Позиція перша — дорожнє будівництво. Уявіть собі, що 2016 року на дорожнє будівництво в Україні було передбачено 12 млрд гривень. A в 2017 — 30 млрд гривень. Ніколи навіть на 12 не виходили, a цього року 30. І це є мій пріоритет. Дорожнє будівництво — локомотив економіки.

Новий термінал та злітно-посадочна смуга одеського аеропорту, які мають бути завершені в 2017 році — ще один пріоритет, виділений президентом. Глава держави поділився своєю позицією стосовно фінансування будівництва.

Петро Порошенко, Президент України

«Ми говорили з міністром. Я звернувся до нього з проханням організувати тендер і виділити кошти. При цьому не  все треба робити за рахунок державних коштів. Чому б нам не організувати спеціальний фонд, і у цей фонд надати не бюджетне фінансування, а бюджетне кредитування. І потім за рахунок кожних зліту та посадки компенсувати ці кредити. Мільярд потрібен — мільярд, але смуга має бути на рівні всіх стандартів»

Були озвучені і позитивні зрушення.  Зокрема, увагу гарант зосередив на бюджеті міста Одеси, який попри умови війни, збільшився у п’ять разів. І це, за словами глави держави, не є досягненням місцевого самоврядування., a результат президентської програмаи децентралізації.

Петро Порошенко, Президент України

«На скільки зріс бюджет міста Одеса? В п’ять разів. В умовах війни, в 5 разів. Ми віддали ресурс фінансовий, для того, щоб місцева територіальна громада мала будь-які можливості без будь-якого втручання з центру. Міський голова будь-якої територіальної громади не їздить в Київ погоджувати видатки бюджету. Починається будівництво доріг, програма енергозбереження, змінюється обличчя міста, це є реалізація президентської програми децентралізації.»

Насамкінець, Президент заявив, що має намір через 3 місяці перевірити роботу нового голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова

Петро Порошенко, Президент України

«Максиме, є три місяці. Через три місяці будемо вважати, що ви мене ще раз запросили на підведення перших підсумків. Так чи ні?

Після представлення нового очільника Одещини Петро Порошенко провів нараду із головами обласних державних адміністрацій півдня України. Говорили про стан подолання наслідків непогоди у південному регіоні за останні декілька днів. Так, Петро Порошенко розкритикував дії голів райдержадміністрацій Одеської області під час нещодавньої снігової бурі.  Президент заявив, що єдиними, хто показав успішний результат боротьби з негодою, стали керівники та особовий склад служби «101», які надавали реальну допомогу людям і звільнили тисячі машин зі снігового полону. Щодо самого міста Одеси — міський голова прозвітував, що  серйозних порушень у роботі громадського транспорту на період непогоди не було, деякі трамвайні маршрути, які через снігові замети на змогли обслуговувати пасажирів, були замінені відповідними автобусами, тож транспортного колапсу як такого, зафіксовано не було і містяни не відчули незручностей.

Ще однією точною у візиті до Одеси стало відвідування Президентом разом новопризначеним губернатором Максимом Степановим та міським головою Геннадієм Трухановим унікальної родини Оксани Кобелецької та Сергія Семенова, у яких в один день народилося дві дівчинки та три хлопчики. Глава держави подарував багатодітній родині новенький автомобіль сімейного типу. Коли в одній сім’ї народжується одразу п’ять дітей — це велика радість для батьків та символічна подія для всієї країни. — зазначив Президент.

Комментарии закрыты