Напередодні дня Yезалежності України в Одесі вже можна відчути святкові нотки. У місті розпочався Вишиванковий фестиваль, а  о 10 на Думські площі  зібрався натовп людей. Усі вони чекають. Сама подія — не є чимось феєричним, однак відчуття причетності до долі країни та усвідомлення себе її невід’ємною частиною, змушує на декілька хвилин забутися.

Анатолій Орловський,  Перший заступник Одеського міського голови
Блакитний колір — це безмежне небо в гарну погоду, жовтий колір — це колір сонця. Це викликає велику гордість за наш народ, за нашу державу, за наше минуле, я впевнений, що це зміцнює віру в майбутнє. Державний прапор України — внести.

Володимир Прошин, полковник
Ну и  вот коротенько это стяг из двух великих смуг жовтого и синеього кольору и как сказал щас виступающий желытй — незалежнисть Украины — это самостоятельность. это народ-труженик, который трудиться под голубым небом, ну вы меня поняли да, не боясь ничего и так далее. Ну вот к эому надо стремится, ну правительство долдно решить эти вопросы, военные действия прекратить.

Україні за день — 28… 28 метрів українського прапору розгорнули на Потьомкінських сходах під звуки оркестру. Такий перфоманс в нашому місті проходить вже 11 рік поспіль, і щоразу це новий стяг.

Наталія Мажарова, організаторка
Прорізна думка вишиванкового фестивалю це бонусно заявити, як на всю Україну, так и щоб нас почули ніші сусіди про те, що Одеса — це українське місто, про те що тут проукраїнська громада і ми дуже цінуємо цю свою незалежність.
Потьомкінські сходи це визитівка Одеси і безумовно , коли на всіх фотографіях показують цю картинку, усі розуміють — В Одесі шанують незалежність

В одній руці прапор, в іншій  — кораблик. У святковому заході також взяли участь   вихованці військово- морського ліцею. Вони вшанували пам’ять двадцяти чотирьох військово-полонених моряків.

Дмитро Бень, курсант військово-морського ліцею
Цей кораблик значить, особисто для мене, що кожен має право на свободу , як і наші військовополонені в Росії  

Катерина Каракатиця,  волонтерка
Я вітаю всіх українців, всіх жителів нашої прекрасної країни з днем державного прапору.    
Я вважаю, що прапор,  це один з символів нашої чудової країни і цією церемонією ми даємо шану тим , хто захищав нашу національність. Тим людям, завдяки яким ми сьогодні маємо ці чудові символи.

Повертаючись до історії —  згадаємо, що  2004 року День прапора відзначали тільки в Києві. Припадало свято на 24 липня, оскільки в цей день у 1990 році український прапор підняли над будівлею столичної адміністрації. Проте 28 років тому група депутатів вперше внесла національний прапор до сесійної зали Верховної Ради саме 23 серпня.

 

Комментарии закрыты