Велика міжнародна конференція «Доступ до правосуддя для вразливих груп населення у кримінальних справах» проводиться в Одесі 2 та 3 листопада. Захід створено разом з проектом «Захисник», організацією «Десяте квітня» та Радою Європи. На конференції були присутні закордонні експерти, аби поділитися міжнародними стандартами та практикою інших країн. Детальніше про захід далі.
Дводенна конференція про «Доступ до правосуддя у кримінальних справах» направлена саме на вразливі категорії громадян, так як для них доступ для правосуддя являється самим проблемним, кажуть експерти проекту. Наразі мова йде про Херсонську, Миколаївську та Одеську області. Було зазначено, що проект матиме вплив на життя більше ніж 4.5 мільйонів осіб, що проживають на цих територіях.
Лейла Жданова, експерт проекту
Уязвимые группы, они, как правило, с большей настороженностью относятся к судебной системе в целом, и государственной властью. Так как они, чаще всего, становятся жертвами дискриминации, либо предрассудков, либо они просто слабее и не могут себя защищать. Поэтому, обеспечить им бесплатную правовую помощь и надлежащий доступ к суду очень является важным аспектом реализации их прав.
До вразливих верств населення відносяться особи з інвалідністю, неповнолітні, біженці, внутрішньо переміщені особи, національні меншини так багато інших. Головними зацікавленими сторонами проекту є центри з надання безкоштовної правової допомоги, органи МВС, Генпрокуратури, суди та ради адвокатів.
Лейла Жданова, експерт проекту
Цель конференции у нас, во-первых, представить небольшое исследование, которое мы проводили с моим коллегой — Алексеем Хмарой, на протяжении сентября и октября, когда мы проводили опрос всех этих респондентов о том, какие они сичтают наиболее проблемные вопросы доступа к правосудию уязвимых категорий. И второе, совместно с учасниками конференции выработать какие-то рекомендации, либо подходы как возможно улучшить ситуацию.
На заході були присутні, також, представники громадських організацій, які безпосередньо працюють з даною категорією населення. Зазначалося, одним з головних завдань стало покращення якості послуг, що надаються адвокатами, тому в рамках заходу будуть проведені семінари та тренінги для підвищення кваліфікації адвокатів з даної теми.