Свято Лаг ба-Омер — це перш за все данина традиціям і багатовіковій історії єврейського народу. Саме цей день, як заповідав раббі Шимон-бар Йохай, повинен стати великою радістю для всіх євреїв. У день Лаг ба-Омер, кожен повинен веселитися і сміятися, навіть, якщо його радість буде не справжньою, раббі Шимона буде молитися за те, щоб Всевишній дав привід для щирого і справжнього щастя.
Сірел Чичельницька, учениця 8 класу школи «Хабад»
Мы празднуем праздник Лаг ба-Омер — это очень, так можно сказать, важный праздник для еврейского народа. В этот день умер великий праведник рабби Шимоне-бар Йохае. С одной стороны можно сказать, что это горе, несчастье, он умер, но он просил, чтобы этот день праздновали, и веселились, и радовались, и зажигали костры. И тогда, если мы будем молиться, праздновать и веселиться в этот день, он будет молиться за каждого еврея. Это человек, который привел в этот мир новый свет торы, через который теперь можно познавать больше и блягодаря ему можно расширить свой круговой обзор.
День Лаг ба-Омера — особливий день для євреїв по всьому світу, адже він є перервою в жалобі, в дні, коли вмирали учні раббі Аківи. Говорячи про єврейські традиції, від свята Песах до свята Шавуот, є рівно 50 днів, коли єврейська громада перебуває в жалобі, саме в ці дні не влаштовуються весілля і не можна стригти волосся.
Фішел Чичельницький, заст. головного рабина Одеси і Півдня України
Но этот день — он является перерывом в этом трауре, потому что в этот день вышла из состояния душа в теле, душа великого рабби Шимоне-бар Йохае. Он был очень большим каббалистом, он привел в этот мир тайное учение, так это называется. Учение, которое объясняет, как взаимодействует духовный и материальный мир.
І, згідно із заповіддю великого раббі Шимона-бар Йохая, кожен, хто буде радіти і веселитися в цей день, отримає велике благословення і сам рабин Шимон буде молитися за цю людину на небесах.
Фішел Чичельницький, заст. головного рабина Одеси і Півдня України
7-й Любавичский реббе, он очень просил, чтобы в этот праздник задействовали как можно больше детей, чтобы устраивали дня них веселье, устраивали для них праздник. Чтобы мы исполняли то, что говорит рабби Шимоне-бар Йохае.
Навіть дощ, в день Лаг ба-Омер не здатний був скасувати таке грандіозне святкування. Учні виховного комплексу Хабад, де знаходиться старша школа та Будинку Сабріни, де знаходиться молодша, змогли відчути справжні веселощі і долучитися до частини великої єврейської громади.
Катерина Розіна, заст. директора з виховної роботи школи «Хабад»
Так, как говорил раввин Фишел Чичельницкий, очень важно, чтобы сейчас веселились, радовались. И мы стараемся полностью, чтобы для молодежи нашей школы, для ребят, для маленьких деток, они почувствовали праздник от этого дня. Каждый из нас и каждый из класса подготовили плакаты, чтобы могли сделать парад, так как 7-й Любавичский реббе заповедовал, чтобы на этот праздник устраивали парады, костры. К сожалению, на улице дождь, но мы стараемся соблюсти все традиции и все праздники.
Паради, які проводяться в цей день євреями по всьому світу, також символізують єдність. Люди несуть в руках не мечі і не стріли, а добрі слова і віддають данину традиціям.
Свято Лаг ба-Омер — символізує насамперед єдність єврейського народу. Народу, який ставить перед собою особливі цілі — осягнути Всевишнього, зробити багато для оточуючих людей і всього людства. І якщо, діти — майбутнє всього єврейського народу і всієї єврейської громади, то діти — це і є «армія Бога». Армія, яка несе світло і тепло Всевишнього в цей світ.