Одеське відділення Антимонопольного комітету планує проконтролювати реалізацію проекту з  провадження «Електронного квитка» в Одесі. Про це на прес-конференції повідомив голова АМКУ регіону Дмитро Корчак.

Дмитро Корчак, голова обласного відділення АМКУ

Ну, і десь з півроку у нас відбувались такі качелі незрозумілі. А після цього нам почали надавати інформацію. Мабуть, хтось сказав, що цю інформацію треба надавати до комітету. Ми коли почали відпрацьовувати, ми побачили, що вони внесли цей документ про електронний квиток, вони виконали процедуру по декларації, яка прийнята між нами і Євросоюзом. Це є рішення, яке прийнято Кабміном. Виконання цього рішення вони внесли с свою програму, мер вніс в програму 5Т. Вони провели 3 чи 4 конференції, на яких презентували це.

Спікер зазначив: це контроль, який відбувається на державному рівні. І тому робити аналогічні процеси прозорими — дуже важливо. Тоді ні в кого не буде ніяких зайвих підозр чи питань.

Дмитро Корчак, голова обласного відділення АМКУ

На конкурс впливати я не маю ніякої можливості. Як він готується — це відповідальність міської ради. Вони відповідають за це питання. Вони його проводять, вони його готують. Але якщо відбувається якась ситуація, пов’язана з тим, що це вже спаплюження цих результатів — тут включаюсь я. І тут питання стало в тому, що вони це зробили — але ми хочемо, щоб вони довели, що вони зробили все згідно закону. Тому ми почали їх викликати до себе — мається на увазі, адміністрацію. Говоримо: приходьте до нас, посперечаємось по цьому питанню. Доведіть нам, що ви робите це в законі. Думаєте, вони хочуть порушити закон? Дуже сумніваюсь.

В обласному відділенні комітету вирішили дослідити ситуацію по готельному розміщенню: наскільки готелі відповідають тим зіркам, які заявляють. І були приємно вражені.

Дмитро Корчак, голова обласного відділення АМКУ

На цьому ринку у вас в Одесі, хочу сказати відверто, ми офіційно отримали інформацію, що у вас зареєстровано 199 господарських підприємств. І тільки одну людину знайшли, яка спотворює конкуренцію. Всі інші мають документ, який 100% підтверджує, що вони мають цю зірковість. А як це відбулось. Коли ми отримали ці дослідження і результати по нашим вимогам, всі, як один, в Одесі оці 199 — ну, 198 за винятком одної — пішли до цієї «Стандарт Метрології» і отримали зірковість. Офіційно пройшовши весь цей процес. Я відверто хочу сказати, що в Одесі готелі 100% своїй зірковості відповідають і тому можна 100% їхати.

Також Дмитро Корчак наголосив: сьогодні комітет має дуже пильно слідкувати за процесами в портах, адже через деякі з них там може порушуватись монопольне становище.

Дмитро Корчак, голова обласного відділення АМКУ

На сьогоднішній день — я не буду розголошувати, але відділенням під моїм головуванням на Київський центральний комітет було направлено 6 справ, з яких 2 об’єднані в 1. Для того, щоб Київ дав дозвіл на проведення тимчасової адмінколегії. Різниця полягає в тому, що якщо тимчасова адмінколегія приймає рішення в Одесі, то у нас є чітка процедура, який штраф може бути. Якщо тимчасова адмінколегія збирається в місті Києві, на Солом’янці, де у нас головний комітет, то там вже 10%  — максимальний штраф від доходу за той рік. І ця ціна може бути дуже серйозна.

Голова обласного відділення комітету наголосив: сума може сягати декількох сотень мільйонів гривень.  І на сьогоднішній день проведено 6 дуже серйозних, змістовних розслідувань.

Комментарии закрыты