Змагання з чого ж ще, як не з вітрильного спорту повинні проходити в Одесі. 25 липня в Чорноморському яхт-клубі відбулося відкриття довгоочікуваного Чемпіонату серед крейсерсько-гоночних яхт за системою обміру ORC. Організаторі заходу стверджують, что мабуть це найбільш довгоочікувана серед яхтсменів-аматорів регата.
Альберт Кабаков, президент парусної федерації Одеської області
Понятно, что большинство — одесситов, но тем не менее, есть экипажи, которые с Киева, с Херсона, с Николаева, Харькова. Это не коммерческая регата, это чемпионат Украины и призов никаких нет, победителям вручается диплом чемпионов Украины и медали. Заказаны специально уникальные медали под этот чемпионат и в общем-то борьба идет именно за звание чемпионов Украины.
Також, в рамках регати здійснюється запуск незвичайного проекту під назвою Sail Racers. Це спеціальний інструмент, який буде супроводжувати спортсменів усі дні регати і показувати, що саме трапляється з ними в морі.
Марія Варна, кореспондент
Попереду ще 5 днів регати, коли вся Одеська затока зможе спостерігати за тим як змагаються 29 команд з усієї України . Змагання такого типу пройдуть вперше в Одесі, а стежити за ним можна буде навіть в онлайн режимі з будь-якої точки світу.
Сергій Щербаков, головний суддя змагань
У нас будет 7 так называемых гонок, приблизительная длина которых от 10 до 12 морских миль. Они будут проходить в прибрежной акватории, весь город может видеть эти гонки, они будут вот здесь вот рядышком проходить. И в четверг будет так называемая длинная гонка. В дивизионе Спорт Ботов она будет составлять 30 миль приблизительно, а в дивизионе Биг Бот — это будет 50 миль.
Звісно, перед самою регатою йде тривалий період підготовки: яхту зважують, перевіряють і приводять до ладу. Готується і сам екіпаж, проходять тренування всі: від шкіпера до матросів. Один з учасників регати, Микола, котрий займається вітрильним спортом вже близько 50 років, розповів нам що полюбив вітрильні судна ще в далекому 1967-му році і з тих пір не може розлучитися. За своє життя яхтсмен зі своєю командою отримав багато перемог і з радістю показує свою яхту, яка має досить звучне ім’я — Альберта.
Микола Михєєв, шкіпер яхти «Альберта»
Спортивная яхта и условия здесь чисто спартанские. Здесь в принципе всё настроено только на гонку и на быт практически не настроено ничего. То есть чисто спортивный вариант — это чистый и здоровый вариант.
Також, навіть самого досвідченого спортсмена не пустять на яхту без жилета. Під час виходу в море, а тим більше під час гонки — потрібно бути готовим до всього.
Один из главных атрибутов здесь — яхтенные перчатки. Без перчаток здесь делать нечего. Потому что они довольно тонкие и нагрузка на них большая, всё несем на руках. Потому что ветер, видите, гуляет. И всё время, буквально не нескольких секунд, чтобы мы на ней ничего не делали. Моё место вот здесь — здесь я рулю и отдаю команды.
Керувати яхтою, як стверджують справжні яхтсмени — справа виключно бажання людини. Завжди можна показати ази, а решті кожен вже вчиться сам, коли стикається з морською стихією наживо.
Микола Михєєв, шкіпер яхти «Альберта»
Определенные мелочи, определенные тонкости. Это одно. А второе, когда человек читает книжку, он не так это всё воспринимает. А потом, когда выйдешь в море, всё это покажешь и потом он уже это читает, читает книжку совсем другими глазами — да, вот наконец-то я всё понял.
Фаворитів у Чемпіонаті немає, а як стверджують самі організатори регати — передбачити це неможливо. Звісно, є сильні гонщики, які брали участь в чемпіонатах по всьому світу, проте, результат гонки завжди залежить від погоди і вміння діяти в непередбачуваній ситуації, що трапляється досить часто під час таких серйозних перегонів.
Альберт Кабаков, президент парусної федерації Одеської області
Я думаю, что всё-таки большинство сюда приехало сильных спортсменов с амбициями, которые готовы как-то бороться за призовые места. Реальных таких статистов всё-таки нет.
Вітрильний спорт — це завжди щось більше, ніж звичайні гонки. Хтось з учасників регати передає свої навички з покоління в покоління, а хтось вже навіть не уявляє своє життя без виходу у відкрите море. Засмучує одеських моряків тільки одне — в Чорне море виходити весь рік не вийде, грає роль погана погода у холодну пору року.
Василь Ніколенко, учасник регати
Ну, радость, наверное. Вот птица летает и радуется. Вот мы вот ходим и тоже радуемся. Плохо только одно, что лето маленькое. Вот, большая зима и наверное надо в горы. Конкретно в Одессе можно с мая, с мая до октября месяца.
Перед відкриттям регати спортсменам бажають усім знайоме «попутного вітру і 7 футів під кілем», хоча, безумовно успіх залежить не тільки від цього. «Бути джентльменами не тільки на землі, а й на воді» — ось основне правило при кожному виході в море. Що і буде демонструвати кожен учасник перегонів під час Чемпіонату.