У зібранні одеського музею особистих колекцій імені Блещунова зберігається унікальний музичний інструмент — німецька фісгармонія 19 століття. Цей клавішний духовий інструмент найближчий родич органу. Інструмент випускався всього протягом 120 років. Унікальність саме цього інструменту полягає в тому, що він до сих пір звучить. Але так як за ним давно ніхто не доглядав і механізми зносилися він може більше не грати. Тому міська платформа соціальних проектів «Моє місто» збиратимемо кошти на реставрацію музичного інструменту. Про це говорили 5 березня в прес-центрі Одесит представники музею та соціальної платформи.
Зоя Шинчук, заст. дир. в Одеському музеї Блещунова
Сегодня стала задача реставрации очень крупных предметов, сам музей справится с этой задачей никак не может и мы по этому решили обратиться на платформу «Мой город» и обратится к вам дорогие наши друзья , те кто знают может наш музей или еще пока не был в нем , но потанцеальные наши посетители, за помощью . каждый кто приходит в музей может узнать о нашей реставрационной работе , о тех мерах которые мы предппринимаем по отношению к сохранению экспонатов из проекта, который называется «Cохраняй дар бесценный»
Єлизавета Конакова, менеджер проектів на платформі «Моє місто»
На реставрацию физгармонии необходимо 75 тыс. грн чтобы поддержать проект, чтоб все таки этот музыкальный инструмент и дальше смог радовать нас в музее Блещунова, вы можете зайти на платформу «Мой город» и поддержать проект. Очень важно, что проект можна пожжержать любой комфортной суммой, абсолютно не имеет значение какого размера эта сумма, главное ваша поддержка, только вместе мы можем сохранить этот уникальный инструмент.
Музей особистих колекцій ім. Блещунова — один з наймолодших одеських музеїв, він заснований в 1989 р. Його засновник Олександр Блещунов — радянський альпініст, дослідник, колекціонер. Родоначальник одеського альпінізму. Засновник єдиного на Україні музею особистих колекцій. Будинок Блещунова завжди був відкритий для друзів і однодумців. Тут відроджувалися втрачені, здавалося б, традиції життя старої інтелігенції — домашніх зборів творів мистецтва, домашніх музичних і поетичних вечорів. Музей вирізняється з-поміж інших своєю особливою, неповторною атмосферою. Причина цього полягає, перш за все в тому, що співробітники музею до цих пір намагаються зберегти традиції, які виникли ще за його засновника.