За 11 місяців поточного року на дорогах Одеси сталося більше сотні аварій, в результаті яких діти отримали травми різної ступені важкості. Більшість ДТП відбуваються через недбалість дорослих, впевнені у Патрульній поліції. Тому цієї серед правоохоронці провели ерговий рейд біля одного з навчальних закладів міста.

Патрульна поліція міста провела рейд поруч зі 119 школою на вулиці Жуковського з метою перевірки дотримання правил паркування автомобілів під школою, а також нагадування батькам про правила ПДД. Адже іноді, поспішаючи на зайняття, цими правилами нехтують. Правоохоронці виявляли порушників-батьків та проводили з ними бесіди.

Алла Марченко, прес-секретар управління Патрульної поліції

«Чтобы избежать проблем детского дорожно-транспортного травматизма, патрульная полиция Одессы выезжает минимум раз в неделю. То есть, мы выезжаем, работаем возле школ. Ранее мы были на Фонтанской дороге, та проблематика немножко другая — заезд во двор. Но опять же, привычка наших родителей заехать буквально к парте. Подъезжают, нарушая, пересекая двойную сплошную полосу движения — создавая аварийные ситуации. Затем, высадка детей на проезжей части, вплоть до того, что по ходу движения в левом ряду. То есть, опять же это подвергаются дети опасности, в спешке. Поэтому, работаем подобным образом, проводим беседы. В случае грубых нарушений, конечно составляем постановления, выписываем штрафы».

Окрім вже відомих шкіл, що мають проблеми з транспортною розв’язкою, досить часто до поліції надходять скарги як від колективів шкіл, батьків дітей, так і просто від небайдужих одеситів, які просять звертати увагу на таку важливу проблему, як дотримання правил дорожнього руху під школами. А саме, неправильне паркування автомобілів батьками, через що, частіше усього і виникає загроза травматизму дітей, які перебігають дорогу, намагаючись таким чином не запізнитися на уроки.

Алла Марченко, прес-секретар управління Патрульної поліції

«За 11 месяцев текущего года участились транспортно-дорожные происшествия, в результате которых дети получили травмы различной степени тяжести. Сказать, что есть вина детей — это буквально может быть 5% из 100. Все остальное — это вина водителей и родителей, потому что мы должны учить детей, мы должны им говорить о соблюдениях правил безопасности и основная также обязаность родителей — это пример»

Цікавим спостереженням стало те, як розрядилася транспортна розв’язка після 8.30 ранку — часу, коли у дітей вже почалося навчання. Автомобілів значно поменшало, і рух транспорту проходив у спокійнішому режимі, а пішоходам більше не доводилося виглядати через велику автівку — чи не їде транспорт, аби перебігти дорогу.

У Патрульній поліції зазначили, що наступного тижня планується аналогічний  рейд на проспекті Гагаріна, де також розташовані дві великі школи. Правоохоронці нагадують — задля запобігання ДТП під школами, батькам необхідно приділяти більше уваги транспортно-дорожнього руху. Краще трохи запізнитися на навчання, але пояснити дітям важливість дотримання правил. Адже, саме надання відповідей на такі елементарні питання, як: чому необхідно переходити дорогу на світлофорі та на який сигнал очікувати для перетину дороги, іноді може врятувати життя.

 

Комментарии закрыты