В Одеській національній науковій бібліотеці відбулись ХVІІІ Різдвяні читання. Цьогоріч вони присвячені збереженню і примноженню національної культури, адже 2018 рік оголошено Роком охорони культурної спадщини України. У Різдвяних читаннях взяли участь провідні науковці міста, митці, громадські та політичні діячі. В рамках заходу відбулась презентація мистецьких та книжкових виставок.

Одеська національна наукова бібліотека вже 18-й рік поспіль проводить  різдвяні читання. Їх мета – відродження моральних і духовних засад нашого суспільства. Різномаїття читань зберігає свою своєрідність – творчий синтез, де поєдналися духовність і наука, слово і книга.

 Ігуменя Серафима, настоятелька Свято-Михайлівського монастиря

  з благословення Агатангела існують читання. Для нас є важливим зв’язок з інтелігенцією, молоддю,якій потрібно знати основні істини людської цивілізації. Віра в добро, заповіді. Несемо інформацію в бібліотеці.

Цьогоріч Різдвяні читання присвячені збереженню і примноженню національної культури, адже 2018 рік оголошено Роком охорони культурної спадщини України.

  Тамара Кухарук, модератор Різдвяних читань

  Тому сьогодні аудиторія виступаючих – представники музеїв. Як зберегти, як переформувати на сучасність цінності на яких ми зростали. Повинно бути єдиним.

 Світлана Остапова, директор Дому Блещунова

  музей это то место, где происходят интересные события. И люди должны знать об этом. То что мы говорим о сохранении культурного наследия во многом связано с музейной жизнью. И можем поборльше узнать друг о друге и осуществлять инересные совместные проекты.

У своїх виступах, роздумах та докладах  провідні науковці міста, митці, громадські, релігійні та політичні діячі висвітлювали найактуальніші проблеми сьогодення: «Людина – творець, носій і хранитель культури»; «Духовність як стрижень особистості»; «Матеріальні та нематеріальні цінності: сучасні можливості музеїв» та інші.

  Прот. Андрій Ніколаїді, заст. ректора духовної семінарії

 сегодняшний мой доклад. Это дорога к храму. О том, почуму мы приходим в храм и как. Что такое храм в жизни православного человека и почему архитектурное звучание храм получает в нашей культуре.

Невід’ємною складовою Різдвяних читань є книжково-документальні виставки з фондів наукової бібліотеки, що дозволяють залучити відвідувачів до вивчення релігієзнавчої літератури

  Тамара Кухарук, модератор Різдвяних читань

 сьогодні виставляються наші раритетні видання з дарунків С Гриневецького, видання. що стосуються храмів Одещини.які зберігають, досліджуються і сьогодні є можливість читачу подивитися на чудові, старовинні карти. Відчути духовну історії. А також сучасне видання альбомів

Також відбулась презентація мистецьких виставок. Картини, мозаїка, іконопис викладачів і студентів Одеської держаної академії будівництва і архітектури об’єднує назва «Світ, у якому вироста душа». Одеський художник Святослав Горбенко представив свої роботи з серії «Вищу таїну спізнати серцем…» Виставки працюватимуть протягом місяця і багато читачів зможуть оцінити витвори образотворчого мистецтва.

 

Комментарии закрыты