На сьогодні найгострішою проблемою у споживачів є вартість нарахувань за житлово-комунальні послуги. Про це повідомили під час конференції присвяченій роботі Фонду Енергоефективності в Українському кризовому медіа-центрі. У загальному обсязі нарахувань за послуги, експерти виділили вартість нарахувань за гарячу воду і теплову енергію, за які українці платять найбільше. Низька енергоефективність і високий рівень споживання ресурсів призводить до великих нарахувань. Зазначене обумовлюється тим, більшість житлових будівель були побудовані ще за стандартами радянських часів, при їх будівництві не враховувались вимоги щодо енергоефективності споруд.
Дмитро Петрунін, директорат енергоефективності Мінрегіонрозвитку
Сьогодні ми маємо середній показник споживання теплової енергії по цих теплових будівлях на рівні близько 280 кВт на метр квадратний опалювальної площі на рік. В порівнянні, такий показник по провідних країнах Європи становить близько 50 кВт на метр квадратний опалювальної площі на рік.
Для цього в Україні створили Фонд енергоефективності основна мета якого — стимулювання українців менше споживати теплоенергію за допомогою енергосберігаючих заходів. За допомогою банків-партнерів і спеціальних грантів, користувачам хочуть показати що платити за послуги можна менше.
Юлія Головатюк-Унгуряну, сектор енергоефективності Мінрегіонрозвитку
Є дві основні функції, фінансова і технічна. Оскільки ви всі знаєте, зараз в країні працює програма «теплі кредити», фактично також через банки-партнери надається компенсація, так би мовити гранти на реалізацію енергоефективних заходів. Однак, саме завдяки технічній функції фонду, яка буде реалізовуватись технічним офісом, буде надаватись також і технічна підтримка. Оскільки більшість мешканців багатоповерхівок…власне цей фонд на початку своєї роботи буде спрямований на багатоповерхові будівлі для того щоби ми могли там реалізувати енергоефективні заходи.
Відзначається, що працюючи з банками-партнерами фонд зможе допомогти власникам певного багатоквартирного будинку одержати не кредит для поліпшення енергоефективності, а вже компенсацію.