Марія Варна, кореспондент
Не пройти не проїхати! Це не шматок поля і навіть не канава. В селі Переможне Одеської області це називають дорогою. Десятки років по ній діти намагаються ходити до школи, а місцеві жителі їздити на роботу до міста. Тут не проїде ні швидка, ні поліція, ні пожежна машина. Село знаходиться практично в ізоляції.
Проблеми з дорогою, а точніше з її відсутністю в селі Переможне беруть початок ще з часів Радянського союзу. Якби тут було асфальтне покриття, з села до Одеси на машині можна доїхати всього за 15 хвилин, однак за кілька кілометрів дороги місцеві жителі борються вже багато років. Без зв’язку з Одесою страждає не тільки Переможне, а й сусідня Кремидівка — в цілому це вже майже 3 тисячі людей.
Олексій, мешканець Переможного
Готовы помочь, допустим, арендаторы, они готовы помочь с дорогой, с насыпью. Но, наше правительство не дает добро, потому что нету проекта.
Людмила, мешканка Переможного
К нашему председателю сельского совета невозможно доехать. Его никогда нет, особенно в посев.
То есть до коннекшена дороги, до асфальта, 6 километров. У нас машина, мы каждый день смотрим сколько мы проехали. 6 километров они построить не могут. За 35 лет он бы мог по 10 километров делать каждый год и он бы уже сделал до Одессы.
-Не надо той асфальт, хотя бы вот такую насыпь.
-Хоть что-нибудь! Человек, умер, гроб везут на санках с Кремидовки.
З весни по зиму Переможне ізольоване — дощ і сніг перетворює землю в болото. Тому, місцеві їдуть або через Комінтерново — зайві 50 кілометрів, або йдуть на електричку, яка ходить декілька разів на день. Також, у Переможному краще не хворіти — є ризик прочекати швидку кілька годин або не дочекатись зовсім.
Марія Варна, кореспондент
В селі всього декілька машин, які можуть проїхати напряму до Одеси. Тут не впорається навіть найдосвідченіший водій, поїздка до міста стає просто небезпечною для життя.
А так, встал на электричку — голодный, холодный, где ты там на вокзалах кантуешься, мамы переживают это всё.
-Скорая сюда бы не пришла!
-Очень много людей у нас умерло из-за того что несвоевременно скорая помощь приезжала. То есть уже, извините, приезжала к холодному телу.
Нам не надо здесь делать автобан международного значения. нам сделайте обычную, простую дорогу, чтобы мы спокойно могли ходить и ездить.
У місті школи закривають на карантин, а в селі Переможне скасовують заняття, якщо просто пішов дощ — водій шкільного автобуса не ризикує везти кілька десятків дітей по такій дорозі. Бути молодою мамою тут непросто, щоб звозити малюка до лікаря або на секцію, витрачається цілий день.
Олеся, мама двох дітей, мешканка Переможного
У меня грудной ребенок, когда идет температура — 40. У кого маленькие дети, тот понимает о чем идет речь. Мы пока с мужем доехали по кругу, у неё случились судороги. Поднимается на глазах температура, ты её сбить не можешь.
Людмила, мешканка Переможного
18 лет назад у моего ребенка был повышен ацетон. Чтобы доехать в город мой ребенок чуть не умер. Я по дороге делала искусственное дыхание. Это было 18 лет назад. Ни скорая, ни милиция к нам не может приехать. У каждого из нас в доме есть набор лекарств, самых необходимых. Когда срок годности проходит, мы опять едем в аптеку, закупаем их на всякий случай.
-Мне не нравится грязь вообще. Потому что болото.
Також, ми звернулися за коментарем до Красносільської сільської ради. Чиновники дали нам досить однозначну відповідь.
Олександр Мілков, начальник юридичного відділу Красносільської ради
-Конкретно по селу Переможне, наскільки я пригадую, здається і місцеві мешканці до нас не зверталися?
-Ні, не зверталися.
-Там з тією дорогою ще важка ситуація в тому, що вона офіційно не є дорогою. Тобто там історично можна сказати що люди накатали, так вона існує. По документам вона як дорога не проходить.
Село Переможне місцеві жителі називають скорочено просто Перемога. Однак, до перемоги тут поки що далеко. На 20 лютого місцева сільська рада призначила прийом громадян, де вкотре підніметься питання зв’язку села з містом. У будь-якому випадку, жителі мають намір йти до кінця і домагатися свого. Щоб в селі Переможне люди все-таки жили, а не виживали.