Нещодавно в Одеській області зоозахисникам вдалося врятувати 28 породистих собак. Їх знайшли в повній антисанітарії та в решті решт забрали у живодера. Проте утримувати тварин було ніде. Ця ситуація і підштовхнула волонтерів громадської організації Animal — SOS — Odessa до створення нового проекту — Центра адопції тварин, що потрапили у біду. Він буде розміщуватися в районі 411 батареї, на території так званого собачого містечка — Догтаун, що зараз готується до відкриття. Там, волонтери планують збудувати сім вольєрів, і роботи вже почалися.
Вікторія Корпусова, Animal—SOS—Odessa
Мы за эту неделю своими силами не ночуя дома, рыли в темноте ямы, цементировали столбики , натягивали сетку. Это кажется так быстро, но когда ты стоишь три парня и три девушки, и тягаешь этот цемент и я за эту нелю научилась замешивать цемент, тоже для практики может пригодитья когда-нибудь вот. И мы поняли, что своими силами мы еще год тут будем строить нам очен-очень нужна помощь в плане стройматериалы, финансы , строители, активисты, которые знают, как это быстрее сделать и привлечь помощь.
Загалом, щоб проект запрацював необхідно зібрати щонайменше 150 тисяч гривень. Адже як запевняє Вікторія Корпусова, вольєр має бути не кустарною спорудою, що зібрана з палиць, а збудованою за стандартами — з підлогою та дахом. До речі, один такий може вмістити дві великі собаки чи три маленьких.
Вікторія Корпусова, Animal—SOS—Odessa
То есть, собаки должны уметь еще друг с другом общаться. помимо того, что и с человеком приходить к общению . То есть , если вот нашли собаку.ю алобая например, на улице, гуляющего, куда ты ее ночью денешь? Никуда не денешь. Ты привезешь в этот центр, закроешь в отдельный вальер, придет утром кинолог , который захочет этоой собаки помочь и проведет адаптацию собаки и социализацию.
Далі на основі зроблених висновків тваринам можна підібрати господарів, які зійдуться характерами з новим другом. Окрім цього на території «Догтауну» — наразі будується спортивно-тренувальний комплекс. На ньому вже займаються чотирилапі учасники різних змагань, проте найближчим часом він буде відкритим і безкоштовним і для звичайних людей, які хочуть попрацювати над вихованням песика.
Олексій Коваль, кінолог
Любую собаку надо учить, мы живем в социуме, в котором мы должны находиться в безопасности, дети должны находить в безопасности и естественно питомцы, которых мы заводим и за них отвечаем, тоже должны быть в безопасности. Они должны быть социальны, они должны быть воспитаны , они должны быть интеллектуально развиты.
Поэтому развивать, воспитывать , дрессировать собак без разницы, какого это породы, пола. размера, собака должна быть воспитана
Автори проекту сподіваються на якнайскорішу реалізацію проекту і розраховують на підтримку тих, кому небайдужі собаки Одеси, що потрапили у біду.