Мадіна Пушкашова, кореспондент

 

У цьому дворі за адресою Новоберегова, 6 вже кілька років тривають випадки масового отруєння тварин, як вуличних, так і домашніх. Таблетки підсипають у їжу. Ми намагалися з’ясувати, хто і чому займається травлею чотирилапих.

Тетяна Новіцька, місцева жителька

 

На протяжении последних 10 лет у нас творится во дворе что-то страшное, ужасное. 10 лет назад у меня была отравлена собака 4-летняя и кот был отравлен. В прошлом году у меня отравили 6-летнюю овчарку, которая умерла у меня на руках, тоже вместе с котом. Подбрасывают яд, животные травятся, умирают. Выдержать невозможно, это же члены семьи.

Німецьку вівчарку Люгера Тетяна взяла з розплідника, коли йому було чотири з половиною місяці. Ще навіть не встигнувши освоїтися в новій домівці, щеня з внутрішньою кровотечею потрапило до ветклініки. Тиждень на крапельницях та антидоти ледве врятували Люгера. Проте через деякий час історія повторилась. За висновками ветеринарів, причиною нездужання в обох випадках була щуряча отрута, що знаходилась в м’ясі.

 

 А ось Арбат — лайка-самоїд. Він вже 13 років проживає тут і є місцевим улюбленцем. У липні цього року він теж став жертвою травлі. Завдяки вчасно наданій допомозі пса вдалося врятувати. Сама господарка від хвилювань потрапила до реанімаційного відділення кардіологічного центру. А Арбата ще декілька місяців тримала на дачі, бо просто боялася привозити його у власний , на жаль, небезпечний двір.

 

Тетяна Матушевська, місцева жителька

 

Началась пена изо рта и он себя плохо чувствовал. Я начала применять свои методы. Потому что у меня всегда собаки, всегда есть лекарство какое-то. Я вызвала ветеринара, я не могла вывезти его в больницу, он тяжелый, громадный, собака имеет вес. Прокапали его дома, завезла на дачу за город и сама попадаю в реанимацию в больницу в парк Шевченко.

 Випадки такого жорстокого поводження уже викликали неабиякий резонанс у соцмережах. Відповідний допис у групі «Захист тварин» має понад 11 тисяч репостів. Там жителі вказують, що весь час отримували погрози з боку сусідки, яка не приховувала своє негативне ставлення до чотирилапих і неодноразово заявляла про наміри отруїти улюбленців.

 Тетяна Матушевська, місцева жителька

 

Она угрожала мне всячески, что убери собаку или я что-то сделаю с ней. Поэтому я прошу все органы, которые есть в нашем обществе, прошу помочь нам.

Тетяна Новіцька, місцева жителька

 

Возле калитки раз, у нас фонарь на движение, загорелся фонарь — щенок гавкает. Подбегаю, смотрю, что-то ест. Ну не придала значение, открываю калитку, смотрю, побежала тень. Постоянно угрозы заберите собак, ночью гавкают, ходят, мешают, воняют. Кому они мешают? Кому они воняют? За собаками смотрят их купают. У меня собаки все в школе, куча грамот, куча документов.

Роман Рашковський, управитель ОСББ

 

Я управляющий 8 домами, у нас 8 домов таких. Каждый дом — это юридическое лицо отдельно и во всех домах есть собаки, есть кошки. И я не могу сказать, чтобы кто-то когда-то обращался с жалобой, чтобы убрать животное. Здесь я встретился с этим впервые.

Аби надалі зберегти життя своїх улюбленців, господарі вже два рази зверталися в поліцію, проте безрезультатно. А також до департаменту освіти і дирекції місцевої школи, бо, за їхніми словами, сусідка, що виступає з погрозами, викладає у навчальному закладі.

Тетяна Новіцька, місцева жителька

 

Мы писали нашему участковому, дважды заявление, приходил участковый, разбирался. В конечном итоге не могут возбудить уголовное дело, у нас нет фото-видеофиксаций. Вы представляете, вот я смотрю, травят мою собаку, я должна вытащить телефон, все снять, потом собаку похоронить, а потом идти писать заявление. Это нонсенс!

 Наразі на власницю Люгера Тетяну чекає судовий розгляд: це не результат у справі жорстокого поводження з тваринами, а позов через вже згаданий допис у групі зоозахисників за постановою “Захист гідності та честі фізичної особи”. Під час спілкування з жителями ми випадково зустріли їхню сусідку біля парадної, проте висловити точку зору та пояснити погрози зі свого боку вона відмовилась. Тож ми зберігаємо для неї можливість спростувати або підтвердити все сказане учасниками подій в нашому сюжеті.

 Такі випадки — не тільки абсолютно не відповідають вимогам, що прописані як в Законі України “Про захист тварин”, так і в Європейській конвенції. А головне не відповідають тій довірі, з якою чотирилапі з’їдають частування, не очікуючи там для себе щурячої отрути.

 

Комментарии закрыты