Наприкінці липня відбудуться дві важливі астрономічні події року: повне тіньове місячне затемнення і велике протистояння Марса. Саме до цих явищ Одеський національний університет імені Мечникова, продовжуючи серію науково-просвітницьких заходів, організовує на території астрономічної обсерваторії зоряний фестиваль «Star fest». Він проходитиме з 24 по 28 липня та включатиме в себе цілу низку заходів для малих та дорослих.
З 24 по 28 липня в рамках «Star fest» 2018 відвідувачі фестивалю зможуть спостерігати головні астрономічні події року на вечірньому небі, послухати лекції одеських вчених та побувати в планетарії. Учасникам фестивалю також розкажуть всі таємниці найстарішої обсерваторії регіону, яка знаходиться в самому серці парку Шевченка.
Михайло Рябов, астроном, популяризатор науки
Потрясающее совершенно достижение астрономии в том, что мы, находясь на этой маленькой планете, затерянной в глубинах нашей галактики, обозреваем всю вселенную, от момента ее рождения, до сегодняшнего дня, с помощью тех телескопов, которые есть на земле, которые есть в космосе, и вот эта картина, которая есть сегодня, она просто потрясает своим величием, огромностью и вообще величием человека, который сумел все это увидеть, понять и даже объяснить.
З 24 по 26 липня з 19 до 22-ї години одеситів та гостей міста чекає екскурсія по обсерваторії, лекції з провідними астрономами та знайомство з роботою телескопа. З 27 по 28 липня відбуватиметься зустріч астрономічної події року — повне тіньове місячне затемнення і велике протистояння Марса.
Михайло Рябов, астроном, популяризатор науки
Это будут самые разные моменты, Это будет сама экскурсия, вы сможете увидеть, как наблюдают в телескоп те же самые спутники земли, что у нас есть старинные телескопы. Мы покажем, на лекциях расскажем, чем занимаются наши астрономы, какие достижения имеют, но и главнрое расскажем о том, что мы сегодня знаем ою окружающей вселенной нашей. Поэтому для каждого мы найдем чтог-то свое, что ему было бы интересно. Ну самое конечно важное — это лунное затмение и великое противостояние Марска.
Фестиваль проводиться вперше, він приурочений до визначних астрономічних подій року. Наступного разу велике протистояння Марса відбудеться тільки у 2034 році. А тому, усі відвідувачі фестивалю зможуть спостерігати одну з найвизначніших астрономічних подій нашого всесвіту.
Ігор Коваль, ректор ОНУ ім. І. І. Мечникова
Действительно такого рода фестиваль первый — Star fest. Но он связан прежде всего с событиями астрономическими, космологическими. Дело в том, что в этом году будет великое противостояние марса, следующее будет в 2034 году. Хочется увидеть его сейчас. Во-вторых, еще одно очень интересное событие — оно происходит гораздо чаще — два раза в год, это большое полное затмение луны. И мы хотели через них привлечь внимание в принципе к науке, к астрономии.
В заключний день фестивалю 28 липня маленьких одеситів о 16 годині чекає майстер-клас з ракетобудування, о 17-тій — інтерактивна казка, а о 18-тій – малювання в стилі Hubble для всієї родини. Також всі присутні зможуть послухати короткі популярні лекції на космічні теми.