У Всесвітньому клубі одеситів відкрилась фотовиставка «Театр у фотооб’єктиві». За підсумками фотоконкурсу, у якому брали участь більше 80 учасників з різник країн світу, Міжнародне журі обрало 27 робіт — переможців (окремо серед професіоналів і аматорів) в двох категоріях: Арт і Відкрита категорія «Я і Театр», а також Приз глядацького голосування і Спеціальний приз журі.

Міжнародний фестиваль театральної фотографії був започаткований за ініціативи Одеської музкомедії, театру юного глядача і продюсерського центру  OpenDoors. Організатори заходу, який буде щорічним, ставили задачу популяризації театрального мистецтва та відкриття нових талантів.

Оксана Бурлай-Пітерова, директор і худкер ТЮГ

 конечно, это интересно открывать новые таланты, популяризировать и наш театр. Когда эта выставка в апреле была у нас в театре люди подолгу стояли и это был дополнительный бонус. Они пришли на спектакль а тут еще и выставка таких прекрасных работ

Для участі у фотоконкурсі зареєструвалося 85 учасників з України, Білорусі, Естонії, Литви, Ізраїлю, Казахстану, Польщі, Німеччини, Франції, Боснії і Герцеговини, Росії. Від кожного учасника (аматора або професіонала) приймалися по 5 фотографій в кожній номінації (арт і відкрита категорія «я і театр»). Професійне міжнародне журі, до складу якого увійшли провідні театральні працівники і відомі фотографи, обирали найкращих за основними критеріями чудового знімку: композиція, художність, розкриття теми. Крім того журі звертало особливу увагу на емоційність фотографії, говорить член журі, театральний фотограф Борис Бухман.

Борис Бухман, фотограф, член журі

1.09- 1.23 главная цель театральной фотографии. Вы посмотрели на фотографию и вам захотелось прийти на спектакль. Посмотреть честно ли играют актеры. А если не честно, фотографии не будет.

За підсумками фотоконкурсу Міжнародне журі обрало 27 робіт — переможців (окремо серед професіоналів і аматорів) в двох категоріях: Арт і Відкрита категорія «Я і Театр», а також Приз глядацького голосування і Спеціальний приз журі. Ірина Пригонова займається фотографією більше 2 років. Знімає в різних жанрах.  Її фото «Оркестр» зайняло третє місце в категорії «Я і театр»

Ірина Прігонова, фотограф, 3 місце

 однажды я пришла в театр музкомедии и стала там фотографировать. У меня очень много работ. И вот одна из работ оркестр

Слід зазначити, що у конкурсі брали участь як визнані майстри художньої фотографії, так і аматори. При чому, за думкою журі, є роботи початківців, які не уступають за ритмом, колоритністю, сюжетністю. Це говорить про те, що конкурс відкриває нові імена, нові таланти і популяризує театр.

Комментарии закрыты