У суботу п’ятої седмиці Великого посту свята Церква урочисто звершує молебний спів акафісту, або подячної Похвали Пресвятої Богородиці. 16-го квітня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський, звершив богослужіння з читанням акафісту Пресвятій Богородиці у Свято-Успенському кафедральному соборі Одеси.

Одна із згадуваних особистостей в покаянний період Великого Посту це жінка, чия доля являє один з найглибших прикладів покаяння і, одночасно, нагадує про невичерпну любові Бога до людини, — Марія Єгипетська, чию пам’ять шанують, у всіх храмах читаючи її житіє. У Неділю преподобної Марії Єгипетської 18-го квітня митрополит Агафангел звершив Божественну літургію в кафедральному соборі нашого міста.

Великий піст — час для діяльної, посиленої і сугубої роботи над своєю душею. Головна мета посту — придбання християнської любові і викорінення гріховних схильностей — пристрастей — які затьмарюють розум людини і відводять її від Бога. Детальніше про боротьбу з пристрастями дивіться в нашому сюжеті.

Ні хвилини спокою, постійний контакт із зараженими хворими різного ступеня тяжкості і безперервні дзвінки з одним проханням — врятувати людське життя. Так сьогодні проходить робочий день співробітників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У Одесі зростає кількість постраждалих від пандемії коронавірусу, але при цьому є ще чимало людей, які не усвідомили небезпеки, що несе хвороба. Для того, щоб наочно показати, в яких складних умовах доводиться працювати медикам, представники Одеської єпархії Української Православної Церкви провели один робочий день разом з бригадою одеської швидкої допомоги.

Зовсім скоро ми зустрінемо світле Христове Воскресіння. Богослови кажуть: віруючий, хто пройшов подвиг Великого посту, очистив в покаянні свою душу від пристрастей і пороків, освятив її благодаттю таїнств, зміцнив її глибиною духовності зможе через торжество Пасхи Господньої передчувати вічне блаженство, яке дарується нам Воскреслим Христом. Очистити не тільки себе, а й простір навколо себе, приготувати свою домівку до головного свята, за традицією, також намагаються всі віруючі. З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, 17-го квітня православна молодь і прихожани храмів Одеської єпархії провели суботник на території Свято-Успенського патріаршого чоловічого монастиря. Намісник обителі архієпископ Арцизький Віктор також взяв участь в суботнику і особисто проконтролював хід робіт.

З 26-го квітня починається останній тиждень перед Великоднем, Страсна седмиця — час, коли Господь іде назустріч нам. Церква звертає увагу кожного з нас на страждання Спасителя, на Його голгофському жертву, на пролиття «чесної Крові», смерть, поховання, зішестя во ад і славне Воскресіння.
Кожен православний християнин повинен докласти всіх зусиль до того, щоб побувати на службах Страсного тижня, особливо починаючи з вечора Великої Середи: ми проходимо цей скорботний шлях з Господом: Зрада Іуди, Розп’яття і, нарешті, Воскресіння! Служби Страсної седмиці дивні по своїй красі. Без Страсної седмиці неможливо повноцінно відчути радість Воскресіння Христового. За величчю і важливістю подій кожен день Страсної седмиці «Великий» і «Святий» і кожному надано особливу увагу, яка виражається в євангельських читаннях, церковних співах і різних обрядах, які стають для нас тими духовними дверима, через які ми маємо унікальну можливість увійти в Горній Єрусалим, де дві тисячі років тому відбувалися значні події для нашого спасіння.
У Велику Середу на літургії Передосвячених Дарів в останній раз виголошується молитва преподобного Єфрема Сирина з трьома великими поклонами. На вечірній службі звершується Таїнство Сповіді: в цей день всі намагаються сповідатися. У четвер Страсної седмиці, коли згадується Таємна вечеря, православні причащаються Святих Христових Таїн. А ввечері в четвер читаються 12 Євангелій Святих Страстей. Велика П’ятниця — день великої скорботи і день суворого посту (до виносу Плащаниці ніхто не вживає їжі). У Велику Суботу Церква згадує погребіння Ісуса Христа, зішестя Його во ад і введення благоразумного розбійника в рай. 2-го травня, в неділю, починається світле свято Пасхи… У великі дні Страсної седмиці Господь Ісус Христос долає останні перешкоди, які відокремлюють нас від Бога…
А нині вже Господь воскресив Свого друга — Четвероденного Лазаря, вже в’їжджає на молодому осляті в Єрусалим, ось Він, оточений натовпом. І зараз ми не просто згадуємо історичні події Євангелія — ​​ми вступаємо в період, коли кожен з нас повинен задати собі внутрішнє питання: «хто я в цьому натовпі?»
Образ, викладений нам Спасителем — це Ідеал Любові. Це приклад смирення і певний виклик для всіх нас: чи можу я бути люблячим? Чи можу бути слухняним, покірним? Чи можу я стати для ближніх своїх виконанням призову нашого Господа і Вчителя до любові? Сам Христос мовчки входить в Єрусалим, залишається небагатослівним на суді, Він показує Себе нам не гучним вигуком на площі, не риторськими здібностями і повчаннями, Господь іде на вільні страждання не голосно, а в тиші Любові… Навіть вмираючи на Хресті від жорстоких мук , Спаситель говорить мало, але з великою Любов’ю: «прости їм, Боже, не відають, що творять». Тому що Любов сильна не тоді, коли вона кричить, Любов сильна тоді, коли в тиші смирення здатна почути слова ближнього і найбільш сильна Любов в своєму мовчанні і діяльному прояві себе.
Як бачимо, Церква закликає нас сприйняти Тихе Світло Любові нашого Спасителя в ці святі дні — весь Церковний Устав і в богослужінні, і в пості духовному і тілесному, і в постановах про поведінку християн, проявляє особливу турботу про стан наших сердець, готуючи вірних до Світлого Христового Воскресіння. Сам Господь простягає Свої пречисті руки, збираючи розсіяних в єдине стадо, і надаючи нам можливість брати участь в благодатних церковних Таїнствах — сповідуючи свої гріхи і причащаючись Самого Христа, ми очищаємо своє єство від усякої скверни і стаємо причетними нетлінних благ, приготовлених Господом для тих, хто несе свій хрест, слідуючи за Христом.
Страсна седмиця готує нас до свята Пасхи і показує, що іншого шляху до Воскресіння, крім як через Хрест, через терпляче перенесення страждань і скорботи, немає.

Комментарии закрыты