У весняний період воскресіння природи, її пожвавлення і розквіту, — православні християни 2-го травня зустріли свято, що несе в назві найголовніше Воскресіння, найголовнішу перемогу- свято Пасхи, Світлого Христового Воскресіння. Воскрес Христос, і впали демони! Воскрес Христос, і радіють ангели! Воскрес Христос, і торжествує життя!

Період Світлої Пасхальної Седмиці — це особливі дні в літургійному житті Православної Церкви, які продовжують собою торжество свята Пасхи Христової. У цей період в православних храмах щодня відбувається богослужіння, що нагадує за своєю структурою пасхальну службу. У перші три століття християнства назву «Пасха» носили два тижні: передуючий дню Воскресіння Христового і наступний. Попередній іменувався Пасхою Хресною, або Великоднем Страсним, і тільки після Першого Вселенського собору, який відбувся в 325-му році, отримав свою сучасну назву — Страсна седмиця. Також і Світла седмиця. А власне Пасхою соборяни постановили називати сам день, в який воскрес Спаситель.
У період Світлої седмиці урочисті пасхальні богослужіння в Одеській єпархії очолив Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський. 3-го травня, у Світлий Понеділок, правлячий архієрей Одеської єпархії Владика Агафангел очолив святкову Божественну літургію в Свято-Троїцькому соборі Одеси.
4-го травня, в Світлий Вівторок, Свята Церква молитовно вшановує Іверську ікону Божої Матері. З нагоди урочистості правлячий архіпастир Одеської єпархії Високопреосвященнійший митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив святкову Божественну літургію в Свято-Іверському Одеському чоловічому монастирі у співслужінні намісника обителі архієпископа Южненського Діодора, братії обителі в священному сані та численного міського духовенства. Після літургії був звершений Хресний хід до каплиці Іверської ікони Богородиці, а потім митрополит Агафангел привітав усіх віруючих з великодніми святами.
5-го травня, в Світлу Середу, в день шанування ікони Божої Матері «Касперівська», митрополит Агафангел у співслужінні вікарних архієреїв Одеської єпархії звершив святкову Божественну літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі, де зберігається чудотворний Касперівський образ Богородиці. На малому вході Владика Агафангел, з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нагородив одеських кліриків богослужбовими нагородами. Після завершення літургії віруючі Хресним ходом з Касперівською іконою Божої Матері пройшли навколо кварталу, в якому розташований собор Успіння Пречистої Богородиці.
У Світлий Четвер, 6-го травня, святкове богослужіння, за традицією, було звершено в Свято-Іллінському Одеському чоловічому монастирі. На час Світлої седмиці звичайний у весь рік піст по середах і п’ятницях скасовується. Скасовуються до самої П’ятидесятниці (50-й день після Пасхи) і земні поклони. Церква дає християнам відпочинок і послаблення. Адже основний зміст цього часу — торжество: необхідне в усі дні життя людини покаяння як би йде в тінь, християнин охоплений іншим почуттям — ллється через край радість про Воскресіння Спасителя, про відновлення нас, людей, в своїй гідності. Це радість Адама про повернутий рай, радість блудного сина про Отця, Який прийняв його. Зазвичай закриті Царські врата вівтаря всю Світлу седмицю залишаються відкритими, в знак того, що для людини знову відкриті двері Додому, до Отця, в рай.
У Світлу П’ятницю, 7-го травня, Православна Церква молитовно шанує чудотворний образ Пресвятої Богородиці, іменований «Живоносне Джерело». Для Свято-Успенської чоловічої обителі Одеси це особливе торжество престольного свята. Божественна літургія в день пам’яті цільбоносної ікони Богоматері в соборному храмі монастиря, освяченому на честь образу «Живоносне джерело», була звершена архієрейським чином.

Представники духовенства Одеської єпархії Української Православної Церкви, в 7-му річницю трагічних подій в Одесі, вшанували пам’ять загиблих 2-го травня. Про це розповідь в нашому наступному сюжеті.

Православна Церква свідчить про те, що земне життя Спасителя — зразок життя, прожитого як служіння: служіння учням, хворим, убогим, митарям, зневіреним. Милосердя Його життя, смерті і Воскресіння — це зразок милосердя для всіх християн. Напередодні Світлого Христового Воскресіння, з благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського і Ізмаїльського, в Свято-Олексіївському храмі пройшла чергова роздача гуманітарної допомоги, також стараннями прихожан Свято-Стрітенського храму була надана допомога більш, ніж 56-ти нужденним людям.

Перша спеціалізована станція швидкої медичної допомоги була створена в Одесі на початку XX століття. Її появі в місті сприяли меценати — граф Михайло Толстой і його мати графиня Олена Толстая. Офіційним днем відкриття станції стало 29-е квітня 1903-го року. Завдяки зусиллям невтомних меценатів, вона була оснащена за останнім словом науки і техніки того часу. В цьому році, з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, Одеська єпархія привітала співробітників швидкої допомоги з річницею відкриття.

До свята свят і торжества з торжеств — до Пасхи Христової — особливо підготувалися і наймолодші прихожани храмів Одещини. Відділ релігійної освіти і катехізації Одеської єпархії спільно з недільною школою «Преображення» Одеського Спасо-Преображенського кафедрального собору 3-го травня організував виставку дитячого малюнка «Пасхальна радість». Вона пройшла під відкритим небом на Соборній площі в центрі Одеси. У виставці взяли участь 116 юних художників у віці від 4-х до 17-ти років, що представляли недільні школи з різних міст і сіл нашої митрополії.

Ми всі зараз святкуємо Пасху Христову, але в глибині душі виникає питання – як же так: Христос поправ (як ми співаємо), переміг, знищив смерть, а навколо нас смерть косить і косить людей? Він переміг пекло – і здається часом, що з глибини пекла піднімається все нова і нова, все більш страшна темрява. Христос помер; і смертю Своєю Він зійшов в ті глибини пекла, де не було ні світла, ні радості, ні надії. Він став Людиною і як людина помер – але не Своєю, а нашою смертю. Гріх вбиває, безбожництво, втрата Бога вбиває. А смерть на землі тепер для нас не страшна; вона – сон, вона – успіння, вона – очікування і нашого воскресіння з мертвих. Сили адові не переможуть Церкви, не переможуть Царства Божого, Царства життя і Царства любові.

Category:

ТЕО

Теги:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Комментарии закрыты