Одного разу в своїй історії єврейський народ, подолавши всі суперечки і розбіжності, проявив неймовірну єдність, повну одностайність, про яку Тора каже: стали «як одна людина з одним серцем». У ті дні народ Ізраїлю пройшов через Синайську пустелю і впритул наблизився до дивовижної і найважливішої в своїй історії події: прийняття Тори на горі Синай. У рош-хойдеш місяці сівон величезний караван досяг підніжжя гори. Тора говорить: «І прийшли в пустелю Синай, і таборували в пустині, і табором стояв там Ізраїль навпроти гори». Раші коментує слова «і станом стояв там Ізраїль» так: «Як одна людина, одностайно (на це вказує те, що дієслово стоїть в однині). Але інші стоянки були зі збуреннями і розбратами». Тобто, у гори Синай всі суперечки і розбіжності — нехай і ненадовго — зникли, і дух єдності згуртував народ.
Цікаво, що подібний вираз міститься і в описі дій ворогів. За кілька тижнів до цієї події фараон і єгиптяни відправилися в погоню за синами Ізраїлю з метою повернути їх. Тора говорить: «І підняли сини Ізраїлю свої очі, і ось єгиптяни рухаються (в оригіналі буквально — «рухається») за ними». Раші пояснює: «Дієслово стоїть в однині, а це означає: разом, як одна людина».
Звертає на себе увагу невелика відмінність двох коментарів. Про народ Ізраїлю Раші пише: «як одна людина, одностайно», а про їх ворогів пишеться в зворотному порядку: «одностайно, як одна людина». У чому різниця між цими визначеннями? Любавичський Ребе знаходить в цьому життєво важливе послання, яке народ Ізраїлю повинен почути і сьогодні. Чому, незважаючи ні на що, народ Ізраїлю був і залишиться назавжди одним єдиним народом, якого ніщо не розколе і не розділить зсередини? Раші хоче, щоб по-новому ще раз подивилися на взаємини. Концепція «єдності» не унікальна для народу Ізраїлю, і єгиптяни — як і будь-яка інша група людей — можуть об’єднатися навколо загального інтересу або мети. Але різниця полягає в тому, що для єгиптян єдність була результатом спільної мети, вони були «одностайні» в тому, щоб захопити народ Ізраїлю — і це змусило їх діяти «як одна людина». Але євреї живуть «як одна людина»: дуже близькі один одному, і ця близькість становить саму сутність.
… Минулого тижня в главі «Беар-Бехукотай» був присутній довгий список покарань, обіцяних єврейському народу Всевишнім, якщо вони не будуть слідувати Його шляхами. Серед іншого йдеться про те, що коли євреї будуть рятуватися втечею від ворогів, то «вони спотикатимуться один об одного». Раші пояснює: «Один спіткнеться через гріх іншого, тому що всі сини Ізраїлю відповідають один за одного». Якщо так це працює в разі покарання, то наскільки ж більше має працювати в разі нагороди за допомогу іншому єврею! У Раші сказано і про це так: «Міра доброї відплати перевершує міру кари в співвідношенні один до п’ятисот!» Дуже важливо про це постійно пам’ятати і намагатися не втратити жодного шансу допомогти іншому.