Бізнес, держава, групи інтересів. Об’єднати їх у ефективну модель взаємодії господарюючих суб’єктів і державних органів — така мета проекту нового Податкового кодексу розвитку та концепції Доктрини економічної безпеки України. Автори проектів — Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» та колектив експертів трьох українських аналітичних центрів. 25-го липня в Одесі відбувся круглий стіл авторів проектів з представниками місцевих органів виконавчої влади та бізнесу Одеської області.
Грігол КАТАМАДЗЕ, президент ВГО АППУ
Законы, которые не исполняются, — это ответ общества и бизнеса на некорректные шаги государства. Поэтому бизнес сегодня инициировал новые процессы и законопроекты, по которым бизнес готов жить и работать. Мы уже провели встречи в 6-ти регионах Украины. Сегодня 7-й регион — Одесса. Дальше будем встречаться в других областях.
Серед учасників круглого столу були представники громадських об’єднань одеського бізнесу, а також економічних департаментів владних структур, фіскальної служби, одеських закладів вищої освіти економічної галузі, журналісти. Організатори презентували Податковий кодекс розвитку, який вже підтримала Всеукраїнська рада бізнесу, що об’єднує майже 80 громадських організацій. А також розповіли про основні положення запропонованої Доктрини економічної безпеки України — документу, що відображає загрози та виклики економічній безпеці України, і, звісно, окреслили шляхи розв’язання цих проблем.
Олег ГЕТЬМАН, експерт з питань податкової політики
Последний год наши представители аналитических центров, Украинской рады бизнеса, а это 76 ассоциаций малого, среднего и микробизнеса, — работали над концепцией и над аналитикой того, что надо сделать в стране, чтобы изменить текущую ситуацию к лучшему, чтобы исправить те недостатки Налогового и Таможенного кодекса, которые есть.
Топ-10 пріоритетів бізнесу, яки лягли в основу проектів кодексу розвитку і Доктрини, а це й інституційна реформа перевіряючих органів, й збереження спрощеної системи оподаткування, й зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, — все це з зацікавленням вислухали одесити.
Олег МУРАТОВ, начальник Південного офісу Держаудитслужби
Питання, що сьогодні розглядаються, надзвичайно важливі для малого та середнього бізнесу. На днях я мав зустріч з підприємцями відомого «7-го кілометру». У них менше питань до Податкової служби тому, що переважно вони є платниками єдиного податку. А питання митниці дуже важливе: вони не розуміють, скільки вони будуть платити за розмитнення і скільки буде тривати розмитнення. Наше завдання як держави — створити нормальні умови для того, щоб бізнес розвивався. Як мінімум, не заважати створенню цих умов.
Важливим моментом є те, що Всеукраїнська рада бізнесу вже підписала меморандуми про співробітництво з політичними силами, які ввійшли сьогодні в нову Верховну Раду України. Тому і одеський бізнес зокрема, і український бізнес в цілому мають шанс отримати довгоочікувані відповіді на питання «як взаємодіяти з державою обоюдоефективно».