Церква Святої Трійці – досить велика парафія та дуже гарна архітектурна споруда. Також її називають собором – це слово походить від старослов’янського «збори» чи «зібрання». Такий термін підкреслює значення та розміри церковної парафії, адже вона включає до свого складу велику кількість духовенства та мирян.
Троїцький собор розташований у самому серці міста Одеси. Богослужіння тут відбуваються кожен день: вранці, протягом дня, ввечері.
Звісно ж недільна літургія важливіша – у цей день вшановується пам’ять Христового Воскресіння. А ще третій день березня особливий для православних болгар. Вони святкують 141-у річницю звільнення своєї історичної батьківщини від Османської імперії.
Повернення православному народові своєї держави – привід віддячити Богові та попросити Його про мир між людьми. Саме тому в цей день і було організовано молебний спів.
прот. Андрій СУЛАКОВ, клірик Свято-Троїцького собору
«Смысл сегодняшнего молебна в том, чтобы поблагодарить Бога за благодияния в прошлом, в том чтобы попросить благославения на наше будующее .Мы второй год собираемся на этот молебен в нашем Свято-Троицком соборе»
Миколай
«Уже второй год мы приходим в Троицкий храм, для того чтобы помолиться вместе с нашей диаспорой, вместе с другими национальностями»
Ольга
«Я думаю, все присутствующие на молебне ощутили единство православ’я между двумя народами»
Ярослав
«Болгарский народ всегда был для нас братским, родным… дружим, общаемся и вместе молимся»
Християнський світ, незважаючи на його розповсюдженість та навіть місцями роздрібненість по всій земній кулі, залишається єдиним. Саме ця істина стала лейтмотивом богослужебного заходу і молебного співу.