Проект » Тривалий економічний підйом для миру» («ТЕМП») за 3 роки видав 56 грантів по 30 тисяч гривень для старту підприємницької діяльності і 27 грантів на розвиток бізнесу по 80 тисяч гривень. За допомогою грантових коштів переможці зможуть не тільки розширити свій бізнес, а й створити нові робочі місця, збільшити прибуток підприємства та суму відрахувань у місцевий бюджет на наступний рік.
Валентина Бутковська, національний координатор проекту «ТЕМП»
В проект могли пройти предпрениматели, которые официально зарегистрированы, как «ФОП» и мы делали акцент на 4 направления предпринимательства. Продажи через интернет, туризм, сельское хозяйство и социальное предпринимательство. Если эти проекты отвечают, попадают в эти 4 направления, то они могли участвовать в нашей программе акселерации. Эта программа для развития бизнеса. Если предприниматель каким-то образом хочет запустить свое новое направление в деятельность или расширить уже существующий ассортимент продукции или услуг.
Андрій Коваль та Олена Коваль, подружжя підприємців
Про проект ми дізналися з Фейсбуку, тому що ми підписані на сторінку Карітаса у Фейсбуці і слідкуємо за тим, що вони постять, непогані перспективи для бізнесу дають. І з якою ідеєю..? Ми самі з Донецька і в 14-му році, в червні місяці, коли у нвс брали той Донецький аеропорт, сіли ночу в машину і те, що могли увезти з собою увезли. В Одесі ми лише рік. В Одесі у нас кафе біля моря «Арбуз». І прийшли ми на проект за коштами на розвиток нашого бізнесу.
Обов’язковою вимогою участі в проекті була соціально відповідальна складова. Так, учасники мали не тільки продумати план реалізації своєї ідеї, прорахувати всі плюси й мінуси, а й зазначити, яким чином їх бізнес буде корисний людям.
Володимир Євлан та Інна Євлан, подружжя підприємців
В бізнес проекті був такий пункт: «соціальна та екологічна реалізація» — ми там все прописали. Тобто, нові робочі місця для інвалідів і допомога-дітям сиротам — всі проекти будемо далі впроваджувати в життя.
Володимир та Інна мають інтернет-магазин морепродуктів. Кажуть, на грант у 80 тисяч гривень зможуть дещо оптимізувати свій бізнес та закупити нове обладнання.
Володимир Євлан та Інна Євлан, подружжя підприємців
Ми заповнили анкету на сайті, на перезвонили, сказали, що попали в набір, в групу. Приїжджайте такого-то числа на перше заняття.. Ми приїхали — дуже раді!Тобто це абсолютно безкоштовно, без жодних внесків? Безкоштовно! І ми дякуємо цій організації, яка робить такі гарні речі в Україні. Ми не знали, що є такий проект, який допомагає малому бізнесу в розвитку.
Світлана Філіпова, автор програми бізнес-інкубації та акселерації.
Дуже серйозно зросли наші проектанти-розробники. Це дуже приємно, тому що в Одеській області підприємці набувають досвіду. Вони стають… Вони більш грунтовно підходять до цих питань. Вони більше знають свою справу і тому це дуже позитивна тенденція! І обрати кращого з них завжди буде тяжко-важко.
Автор програми бізнес-інкубації Світлана Філіпова зазначає, не варто чекати доки щось звалиться на голову задармА. Життя задихається без цілі, тож навіть якщо ви не отримаєте грант, то досвід роботи в команді і знання, які забирають з собою учасники, каже експерт, суттєво розширюють кордони професійного зростання. У цьому й переконана переможниця проекту Вероніка Карчева — засновниця магазину дитячого одягу.
Вероніка Карчева, переможниця проекту
Для нас 80 000 гривен біли важны, потому что это обновление технической базы. То есть, у нас есть творчество, у нас есть креатив, — нам н6е хватало оборудования, чтобы организовать собственное производство. Склейка 00:12 -00:22 На самом деле, я очень удивлена! Это невераятно, чтог нам доверили грант, что поверили в нашу идею и мы будем стремиться эту идею реализовать!
Усього, підприємницька діяльність підтримана фондом Карітас на сумму 3 мільйони 840 тисяч гривень.